Енергетичний фронт потребує підтримки кожного

Українська енергетика майже щоденно цинічно атакується російськими терористичними військами, які намагаються посіяти в українців паніку та занурити нашу країну у тотальний блекаут.

Звільнена від окупантів частина Херсонської області опинилася повністю без світла. Втікаючи на лівий берег, вони завдали чималої шкоди енергетичній мережі. Наразі енергетики докладають колосальних зусиль для відновлення пошкоджень на щойно деокупованих територіях та по всій Україні після щоденних обстрілів.

Попри всі складнощі, з якими стикаються енергетики, Херсонщина теж буде скоро зі світлом. Тому вже зараз маємо готуватись до бережливого використання енергоресурсів, змінювати свої побутові звички, які мають трансформуватись у культуру раціонального споживання. Це дасть можливість всій Україні залишатися зі світлом і пережити найтяжчий опалювальний сезон за часів нашої незалежності.

Що для цього обов’язково потрібно знати і робити кожному з нас?

  1. Найголовніше — не вмикати енергоємні прилади у вечірні години: бойлер, електрообігрівачі, кондиціонери, пральні машини, електропечі. Змістити їх роботу на нічний час через функцію відкладеного старту.
  2. Максимально обмежити освітлення в оселі. Замість верхнього освітлення використовувати настільні лампи, бра і торшери. Обов’язково замінити звичайні лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи, які споживають до 10 разів менше енергії. Встановити їх у всій квартирі, тамбурі та під’їздах.
  3. Готувати їжу на газовій плиті замість мікрохвильовок і мультиварок.
  4. Завжди вимикати з розеток електроприлади, якими не користуєтесь. Після повної зарядки гаджетів одразу вимикайте з розеток зарядні пристрої.
  5. Зменшити температуру нагрівання бойлера, інакше це буде додаткове споживання та навантаження на водонагрівач.