Амбулаторії

Тягинська амбулаторія


tam-1Тягинська амбулаторія загальної практики–сімейної медицини – це лікувально-профілактичний заклад, який в межах своєї діяльності забезпечує проведення комплексу профілактичних заходів з попередження і зниження захворюваності, інвалідності і смертності, раннє виявлення захворювань, надає підкріпленому за сімейно-територіальним принципом населенню первинну лікувально-профілактичну допомогу, здійснює його диспансеризацію та моніторинг за станом здоров’я.
Для того, щоб мати достовірну картину дільниці, у 2016 року було проведено медичний перепис населення. На дільниці проживає:

– всього дорослого населення – 1326 чоловік;
– всього дітей – 317 чоловіка;
– потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС – 3 чоловіка;
– інваліди різних груп – 78 чоловік з них 10 дітей;
– УБД – 3 чоловіка;
– ІВВ – 0 чоловік;
– УВВ – 8 чоловік;
– хворі на цукровий діабет – 51 чоловік;
– хворі на tbc – 1 чоловік, залишкові зміни – 16 чоловік.

За 6 місяців 2015 року амбулаторно було прийнято 1578 чоловіка, у тому числі дітей – 864. На диспансерному обліку знаходиться 402 чоловіка дорослого населення, дітей – 97. Згідно Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії в Україні, амбулаторія працює в напрямку вирішення проблеми, яка стоїть на першому місці – виявлення і лікування хворих з захворюваннями серцево-судинної системи. Для цього щоквартально контролюються показники поширеності і захворюваності артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця, стенокардією. Працівниками амбулаторії проводяться подвірні обходи, вимірюється артеріальний тиск, даються рекомендації. На «Д» обліку по гіпертонічній хворобі на дільниці знаходиться 297 чоловік.
План флюорографічних обстежень на 2016 рік у селі Тягинка складає 646 чоловіка, з них обстежено –635 чоловік. З населенням регулярно проводяться бесіди щодо обов’язкового проходження ФЛГ-обстеження.
Одним з найважливіших засобів сучасної медицини у боротьбі з інфекційними захворюваннями є профілактичні щеплення. Серед населення дільниці постійно проводиться роз’яснювальна робота про необхідність цих заходів. Щорічно складаються плани профщеплень дорослого та дитячого населення. На сьогоднішній день дитяче населення щеплюється згідно графіку щеплень. Перебоїв у постачанні вакцинальних препаратів не має. Імунізація дорослого населення від дифтерії і правця взагалі не проводиться, тому що повністю відсутня вакцина. Але екстрена профілактика правця проводиться всім, хто цього потребує.
На базі амбулаторії працює денний стаціонар. Жителі, які не можуть самостійно пересуватися внаслідок фізичних вад або захворювання, проходять лікування вдома (13 чоловік).