Новини

 «Прощений» борг у сумі понад 1775 гривень оподатковується

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо оподаткування суми боргу, анульованого кредитором до закінчення строку позовної давності.

Так, дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, що перевищує у 2024 році – 1775 гривень, включається до його оподатковуваного доходу та відображається у додатку 4 ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «126».

Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу:

основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності у сумі, що не перевищує у 2024 році – 1775  гривень;

сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності;

основна сума боргу (кредиту) платника податку за іпотечним кредитом в іноземній валюті, забезпеченим іпотекою житлової нерухомості, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності;

сума боргу за договором про споживчий кредит або іншим договором (у тому числі сума процентів, комісій та інших платежів), анульована згідно з п.п. 12 і 16 розд. IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування» (далі – Закон), а також сума процентів, комісій та інших платежів за таким договором, що не підлягають сплаті, згідно з п. 11 розд. IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Такі доходи відображаються у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «189».

Ознайомитися детальніше: https://bitly.ws/3cuMg.

Пресслужба Головного управління ДПС у

Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

Бюджети херсонських громад мобілізували 4,3 мільйона гривень плати за землю

Упродовж першого місяця року власники та орендарі земельних ділянок Херсонщини сплатили до місцевих бюджетів 4,3 млн гривень плати за землю. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Сергій Олефіренко.

Як зазначив керівник податкової служби області, більша частина цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували 2,6 млн гривень орендної плати і земельного податку, громадяни спрямували до скарбниць громад 1,7 гривень.

Нагадаємо, надходження від земельної плати у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож є одним з важливих бюджетоформуючих платежів громад.

Дякуємо за своєчасно сплачені податкові зобов’язання!

Комунікаційна податкова платформа для громадськості та бізнес-спільноти: kherson.ikc@tax.gov.ua.

Сторінка у соціальній мережі Facebook: facebook.com/tax.kherson.crimea.sevastopol.

Підписатися на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

Бериславське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує:
Сказ – особливо небезпечна, смертельна хвороба!
Пам’ятка

В 2023 році на території Бериславського району зареєстровано 12 випадків захворювання тварин на сказ. Наразі залишаються неблагополучними 2 населених пункти в Великоолександрівській ОТГ та Високопільській ОТГ.

Мешканцям населених пунктів району необхідно віднестись до складеної ситуації з усвідомленням небезпеки захворювання на сказ як домашніх улюбленців, так і самої людини.

Сказ є особливо небезпечною, смертельною хворобою, спільною для тварин та людини. На сьогоднішній день невідомо жодного офіційно підтвердженого випадку, коли б хвора на сказ тварина або людина залишилася живою. Тому сказ краще попередити, а ніж лікувати.

Джерелом інфекції можуть бути дикі тварини (лисиці, вовки, куниці та інші), домашні тварини (коти, собаки), а також велика та дрібна рогата худоба (корови, коні, вівці), кажани. Найбільш небезпечні укуси дикими тваринами. Інкубаційний період становить від 7 днів до 1 року і залежить від локалізації укусу, вірулентності вірусу та стану імунної системи людини. Найбільш небезпечні укуси в області голови, кисті, обличчя. Вірус сказу з’являється в слині хворих тварин за 7-10 днів до появи клінічних ознак хвороби. На цьому базуються терміни ветеринарного спостереження за твариною, яка покусала людину. Якщо тварина залишається живою протягом 10 днів з монету укусу або сказ виключено лабораторно, то антирабічні щеплення не призначаються. Важливо не вбивати тварин, а забезпечити спостереження за ними.

Первинна обробка рани дозволяє значно знизити ризик зараження і є дуже важливим профілактичним заходом. Рану також обробляють антисептиками.

Важливо звернутися за медичною допомогою. До рабіолога (травматолога, хірурга) необхідно звертатись при укусах дикими та невідомими тваринами, або тваринами, які втікли, загинули.

Важливими профілактичними заходами є проведення пероральної імунізації лисиць, щеплення домашніх тварин, належне утримання тварин (на прив’язі або на ізольованій території), уникання контакту з потенційно зараженими тваринами з агресивною поведінкою, первинна обробка рани при укусах, своєчасне звернення за медичною допомогою.

Як в е-кабінеті отримати витяг щодо стану розрахунків з бюджетом

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує про можливість отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом у приватній частині сервісу ДПС «Електронний кабінет».

Платник податків має можливість надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення за даними органів ДПС за формою F/J1300204 (далі – Запит) через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.

Відповідь на Запит платнику надсилається через Електронний кабінет не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення за формою F/J1400204 (далі – Витяг). Витяг формується за період вибраний платником при створені Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до органів ДПС.

У випадку, коли платник податків вважає, що в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету відображена недостовірна інформація за податками, зборами та єдиному внеску (задвоєння оплати/нарахування, переплата/недоплата), платник може надіслати звернення до органу ДПС за основним (неосновним) місцем обліку.

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Детальніше читайте в категорії 135 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщений на вебпорталі ДПС України за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

 

До бюджетів громад Херсонщини надійшло 67 млн гривень плати за землю

          За підсумками 2023 року від землевласників та землекористувачів до скарбниці громад Херсонщини надійшло 67 млн гривень плати за землю.

Із зазначеної суми більшу частину перерахували юридичні особи – 57,3 млн гривень. Решту 9,7 млн гривень земельного податку сплатили громадяни – землевласники та землекористувачі.

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує: у сервісі ДПС «Електронний кабінет» або в мобільному застосунку «Моя податкова» громадяни, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, можуть ознайомитись з інформацією щодо належних їм майнових об’єктів і нарахованих податкових платежів, своєчасно розрахуватися з бюджетом, а у випадку наявності податкового боргу – сплатити заборговані податки.

Також громадяни – землевласники та землекористувачі, які мають податкову адресу в Херсонській області, можуть провести звірку з питань достовірності нарахувань плати за землю в Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Водночас, просимо врахувати складну безпекову ситуацію в регіоні та необхідну інформацію щодо нарахування плати за землю отримувати дистанційно – через сервіси ДПС або за номером телефону 097 952 38 64 в робочі дні з 09:00 до 14:00 години.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

Комунікаційна податкова платформа – дієвий майданчик для співпраці з бізнесом

З початку запровадження роботи Комунікаційної податкової платформи до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі надійшло 10 звернень різнопланового характеру на податкову тематику. У відповідях дописувачам податківці надали роз’яснення для практичного вирішення проблемних питань.

Тож нагадуємо, що податкова платформа – відкрита для спілкування з лідерами думок, представниками асоціацій, професійних об’єднань, які захищають інтереси платників податків. Також запрошуємо до участі в роботі платформи народних обранців та членів консультативно-дорадчих й інших допоміжних органів, які представляють позицію громад та мають вплив на впровадження змін до податкового законодавства.

Якщо ви – уповноважений представник громадського бізнес-об’єднання або громади, депутат або член консультативно-дорадчого органу, надсилайте на електронну скриньку kherson.ikc@tax.gov.ua свій запит або звернення, в яких викладіть питання, що потребує розв’язання.

Долучайтеся до комунікаційної податкової платформи та отримайте необхідну інформаційну підтримку.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

Важливі цифри 2024 року для бухгалтерів та підприємців

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує бухгалтерам і підприємцям про важливі показники 2024 року.

З 01.01.2024 відповідно до норм Закону про Державний бюджет України на 2024 рік встановлено такі місячні розміри:

прожитковий мінімум для працездатних осіб – 3028 грн;

мінімальна заробітна плата – 7100 грн (з 01.04.2024 – 8000 грн);

мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі – 42,60 грн (з 01.04.2024 – 48 грн);

граничний дохід для застосування податкової соціальної пільги – 4240 грн;

податкова соціальна пільга (50% х ПМ) – 1514;

мінімальний страховий платіж єдиного внеску – 1562 грн (з 01.04.2024 – 1760 грн).

Податковим кодексом України встановлено, що граничний обсяг доходу для платників єдиного податку І–ІІІ груп розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Отже, у 2024 році розмір доходу для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку не повинен перевищувати:

І група – 1 185 700 грн;

ІІ група – 5 921 400 грн;

ІІІ група – 8 285 700 грн.

Також відповідно до вимог Податкового кодексу України ставки єдиного податку для платників І групи встановлюються у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, ІІ групи – у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Відповідно, цьогоріч максимальний місячний розмір єдиного податку становить:

І група – 302,80 грн (не більше 10% розміру прожиткового мінімуму),

ІІ група – 1420 грн (не більше 20% розміру мінімальної заробітної плати).

Ставка єдиного податку для платників ІІІ групи встановлюється у розмірі:

3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість,

5% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Нагадаємо, інформацію щодо застосування норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС, без врахування особливостей конкретного платника податків і специфіки конкретних ситуацій можна знайти в ЗІР за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Коли декларувати доходи не потрібно

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує за яких умов громадянин звільнений від подання податкової декларації.

Звільняються від обов`язку подання декларації платники, які отримали доходи:

доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з розділом IV Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV Податкового кодексу України;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до цього розділу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Податкового кодексу України;

у вигляді об’єктів спадщини, які згідно з розділом IV Податкового кодексу України оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 Податкового кодексу України.

Вся інформація щодо декларування доходів – 2024 знаходиться за посиланням: https://kherson.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

23.01.2024

Щодо справляння плати за землю, екологічного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що ДПС України надано роз’яснення щодо права на звільнення від оподаткування, передбаченого підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, на території можливих бойових дій.

Зокрема, у роз’ясненні зазначено, що Податковий кодекс України (далі – Кодекс) передбачає особливий порядок справляння Податків за об’єкти оподаткування, розташовані виключно на території активних бойових дій та на тимчасово окупованій російською федерацією території України, особливий порядок справляння Податків не поширюється на інші території, перелік яких затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004 (далі – наказ № 309), у т. ч. на території, «прирівняні» до територій, на яких ведуться бойові дії, або до тимчасово окупованих російською федерацією територій України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом. Якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положення Кодексу, для врегулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Кодексу (п.  1.1 ст. 1, п. 5.2 ст. 5 Кодексу).

Оскільки Кодексом особливий порядок справляння Податків у період дії воєнного стану в Україні визначений виключно для об’єктів оподаткування, розташованих на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, затверджених наказом № 309, то на території можливих бойових дій, у т. ч. по яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, не можуть поширюватися норми підпунктів 69.14, 69.16, 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.

Офіційну позицію ДПС України щодо права на звільнення від оподаткування, передбаченого підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, на території можливих бойових дій, розміщено в банері «Онлайн-навчання» категорія «Плата за землю/Юридичні особи» (https://bitly.ws/39fDp).

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Торік відвідувачі ЦОП Херсонщини отримали майже 10 тисяч адміністративних послуг

За інформацією управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі протягом минулого року відвідувачам Центрів обслуговування платників надано 9911 адміністративних послуг.

Найбільше громадяни звертались за отриманням адміністративної послуги з видачі довідок про податковий номер. Усього надано 6908 таких послуг.

З Державного реєстру фізичних осіб – платників податків 381 особа отримала відомості про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.

Запитуваними є послуги з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок. Торік цих послуг надано 484, 286 та 96 відповідно.

Також у 2023 році 210 суб’єктів господарювання отримали довідки про відсутність заборгованості по платежам, які контролюють органи ДПС, і 161 – витяги з Реєстру платників єдиного податку.

Окрім адміністративних, фахівці ЦОП надають консультаційні та інформаційні послуги, зокрема, з питань дотримання норм законодавства, використання електронних сервісів ДПС України тощо.

З переліком адміністративних послуг, що надаються Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та інформаційними картками адміністративних послуг, можна ознайомитись на субсайті відомства у розділі «Адміністративні послуги» або за посиланням (https://kherson.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/).

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

17.01.2024

Херсонці сплатили до бюджетів усіх рівнів  3,4 мільярда гривень ПДФО

За січень – грудень 2023 року платники податків Херсонщини перерахували до бюджетів  3,4 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб.

Із загальної суми сплаченого ПДФО до державного бюджету спрямовано 1136,1 млн гривень, місцеві бюджети Херсонщини отримали 2264 млн гривень цього податку.

Відповідно до Закону України від 08 листопада 2023 року № 3428-ІХ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України», починаючи з 01.10.2023, станом на 01.01.2024 Херсонщина забезпечила надходження до спеціального фонду державного бюджету ПДФО 422,1 млн гривень.

Повідомляємо, що кошти (ПДФО), які надходять до спеціального фонду держбюджету, спрямовуються на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання для потреб Збройних Сил України.

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі дякує всім сумлінним платникам за підтримку економіки та сплату податків до бюджету, адже ці кошти допомагають забезпечувати оборону країни та соціальні виплати населенню.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

04.01.2024

Херсонщина: до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 4,5 мільярдів гривень податків

Платники податків продовжують підтримувати нашу державу у складний воєнний час, сумлінно перераховуючи податки. Завдяки їх відповідальній громадянській позиції та патріотизму бюджет стабільно отримує такі необхідні кошти для Збройних Сил України та соціальних виплат нашим громадянам.

У 2023 році до бюджетів усіх рівнів від платників податків Херсонщини надійшло 4569,4 млн гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Від зазначеної суми 1891,8 млн гривень поповнили Державний бюджет України. Місцеві бюджети отримали 2677,6 млн гривень.

Також у 2023 році до державних цільових фондів надійшло 5687,3 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі дякує суб’єктам господарювання та громадянам за фінансову підтримку держави!

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

03.01.2024

Платники Херсонської громади є лідерами по надходженню до місцевих бюджетів області

Громади Херсонщини під час війни посилено працюють над забезпеченням надходження податків до місцевих бюджетів.  Найбільшу частку надходжень забезпечили Херсонська міська територіальна громада (49,6% або 1225,02 млн гривень), Чорнобаївська сільська територіальна громада (5,2% або 128,84 млн гривень), та Тягинська сільська територіальна громада (1,7% або 42,6 млн гривень).

Загальна сума надходжень від суб’єктів господарювання та громадян до місцевих бюджетів Херсонщина за січень-листопад 2023 року склала 2466,24 млн гривень.

У розрізі по податках найбільше місцеві бюджети зібрали податку на доходи фізичних осіб – 2091,22 млн гривень, що в загальній сумі надходжень складає 84,8%. Також серед лідерів за обсягом сплати входить єдиний податок (257 млн гривень), плата за землю (60,3 млн гривень), податок на нерухоме майно (22,4 млн гривень).

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

28.12.2023

 

 

УВАГА ВАЖЛИВО!!!!!!

❗️Державна гаряча лінія для бажаючих надати гуманітарну допомогу населенню або підтримати українських військових та бійців територіальної оборони.

Для дзвінків з України (безкоштовно) – 0 800 202 600

Для дзвінків з інших країн (номер також може використовуватись для дзвінків з України за тарифами відповідного оператора зв’язку) – +380 44 237 00 02

Дякуємо за ваш внесок в Перемогу!

Слава Україні!

—————————————————————

State hotline for those wishing to provide humanitarian assistance to the population or support the Ukrainian military and territorial defense fighters.

For calls from Ukraine (free of charge) –
0 800 202 600

For calls from other countries (the number can also be used for calls from Ukraine at the rates of the respective operator) – +380 44 237 00 02

Thank you for your contribution to the Victory!
Glory to Ukraine!

Платники єдиного податку Тягинської громади спрямували до місцевого бюджету понад 1,3 мільйона гривень

Як повідомили у відділі координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, у січні 2022 року фізичні та юридичні особи, які використовують спрощену систему оподаткування і сплачують єдиний податок, спрямували до бюджету Тягинської територіальної громади понад 1,3 млн гривень. Це на 264,1 тис. гривень більше, ніж у січні минулого року.

Податкова служба Херсонщини звертає увагу, що єдиний податок у повному обсязі зараховується до загального фонду місцевого бюджету територіальної громади та є тим джерелом, що забезпечує збалансованість дохідної частини бюджету. За рахунок надходжень від сплати даного податку забезпечується надання послуг населенню в галузях бюджетної сфери, виконання соціальних програм, покращення інфраструктури територіальної громади.

Отже, своєчасно та у повному обсязі перераховуючи до бюджету зазначений податок, підприємці забезпечують фінансування поточних потреб громади та сприяють її розвитку.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Тягинський бюджет отримав понад 850 тисяч гривень ПДФО

За інформацією відділу координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, протягом січня цього року до місцевого бюджету Тягинської територіальної громади надійшло понад 850 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб − на 33,2 тис. гривень більше за січневий показник минулого року.

Варто зазначити, що обсяг надходжень податку на доходи фізичних осіб напряму залежить від розміру заробітної плати, яку отримують офіційно працевлаштовані працівники, та легальності трудових відносин. Саме тому фахівці податкової служби постійно проводять роз’яснювальну та контрольно-перевірочну роботу з метою дотримання роботодавцями вимог трудового й податкового законодавства.

  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

У 2021 році до бюджету Тягинської громади надійшло
понад 6,5 мільйона гривень єдиного податку

 Одним із вагомих джерел доходів місцевих бюджетів є надходження від єдиного податку. Як повідомили у відділі координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, торік завдяки платникам, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, до місцевого бюджету Тягинської територіальної громади надійшло понад 6,5 млн гривень, що становить понад 22 % від загальних надходжень. У порівнянні з показниками позаминулого року загальна сума платежу зросла на 345 тис. гривень.

Відповідно до Бюджетного кодексу України єдиний податок у повному обсязі надходить безпосередньо до місцевих бюджетів. Отже, платники спрямовують свої податки на потреби, розвиток та благоустрій власної громади. Саме тому податківці закликають громадян з відповідальністю та розумінням ставитися до своїх зобов’язань, сплачувати податки у встановлені терміни, що забезпечить рівномірне і своєчасне наповнення дохідної частини бюджету.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

01.02.2022 р.

 

Найбільш небезпечні фейки про Південь: як протидіяти маніпуляціям і чому це важливо»

Upper.png

https://khersonculture.wixsite.com/nonfake

 

Плата за землю збагатила бюджет Тягинської громади більш як на 6,7 мільйона гривень

Плата за землю традиційно входить до трійки основних податкових надходжень до місцевих бюджетів Херсонщини. Так, у відділі координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляють, що за підсумками 2021 року до місцевої скарбниці Тягинської територіальної громади сплачено більш як 6,7 млн гривень плати за землю – на 375,0 тис гривень більше, ніж позаторік.

У структурі податкових надходжень частка плати за землю перевищила 23 %.

Податківці нагадують, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок – як фізичні, так і юридичні особи.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Чи зазначати в одноразовій декларації походження активів

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє.

Відповідно до вимог підрозд. 94 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації відображається, зокрема така інформація:

відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (це прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених Кодексом випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України);

відомості про об’єкти декларування, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них;

самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

ставка та сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

До такої декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Разом із тим, в такій декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.

Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених Податковим кодексом України.

Детально – в банері «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

 

Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини!

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

За якими ставками справлятиметься збір з одноразового (спеціального)

добровільного декларування

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що з 21 липня 2021 року набрали чинності окремі норми Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Відповідно до цих змін у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року проводитиметься одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

Сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок, зокрема:

5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;

2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше, ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання Декларації.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Детально про «Одноразове добровільне декларування» за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

Приєднуйтесь до наших сторінок в Інтернеті: https://kherson.tax.gov.ua/, https://www.youtube.com/channel/UCl_DYRBwDo1bmt_7Guq9wxg?view_as=subscriber, https://www.facebook.com/tax.kherson.crimea.sevastopol.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Про обчислення бази для нарахування збору з одноразового декларування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відповідає на питання громадян щодо обчислення бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Положеннями Податкового кодексу України встановлено, що громадянин, який подає одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, самостійно визначає базу для нарахування збору з такого декларування з урахуванням конкретних активів декларування.

Базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.

Якщо така грошова вартість визначена в іноземній валюті, то вартість таких валютних цінностей зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України (далі – НБУ) станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Вартість банківських металів зазначається, виходячи з маси та облікової ціни банківських металів, розрахованої НБУ станом на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

При цьому, декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до відповідної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

Коротко про одноразове добровільне декларування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України опубліковано відповідь на запитання: «Яка ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування застосовується щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних ФО після 01.09.2021 за рахунок грошових коштів, з яких не сплачено податки, та розміщених у закордонних фінансових установах?».

Детально ознайомитись з відповідю на питання можна за посиланням: https://bit.ly/3rId006.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Підписатись на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Коротко про одноразове добровільне декларування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України опубліковано відповідь на запитання: «Чи має право ФО – резидент подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію та задекларувати актив у вигляді права грошової вимоги за договором позики, що надана іншій ФО за рахунок коштів (у національній або іноземній валюті), з яких не були сплачені податки у податкових періодах до 01.01.2021?».

Детально ознайомитись з відповідю на питання можна за посиланням: https://bit.ly/3IxgDg8.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Підписатись на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Коротко про одноразове добровільне декларування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України опубліковано відповідь на запитання: «Що є базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі, якщо ФО є власником коштовного годинника та дороговартісної зброї?».

Детально ознайомитись з відповідю на питання можна за посиланням: https://bit.ly/3GZUwyt.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Підписатись на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Коротко про одноразове добровільне декларування

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України опубліковано відповідь на запитання: «Хто є декларантом об’єкта нерухомості, який перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, частки кожного з яких в межах норм, визначених для об’єктів щодо яких не здійснюється одноразове (спеціальне) добровільне декларування, а загальна площа об’єкта нерухомості перевищує площу активів, що не декларуються?».

Детально ознайомитись з відповіддю на питання можна за посиланням: https://bit.ly/3KGRSQz.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Підписатись на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

Асоціація міст України ділиться новиною

✅231 млн грн виділено на субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі ЦНАПів.
‼️До 1 березня триває подача конкурсних заявок від громад.
?Напрямки фінансування:
– будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт будівель;
– облаштування приміщень, забезпечення обладнанням/меблями/технікою.
? Ключові критерії, які враховує комісія:
– обсяг співфінансування;
– населення громади перевищує 10 тис. мешканців;
– наявність у проектів окремого місця для проведення консультацій із бізнесом;
– брендування та дотримання візуальних стандартів.
Перелік необхідних для заявки документів
(https://cutt.ly/FIOMa12)Форма клопотання
(https://cutt.ly/xIOMj5a)Детальніше на сайті АМУ (https://auc.org.ua/novyna/pryyom-zayavok-gromad-na-subvenciyu-dlya-cnap-tryvaye-do-1-bereznya)

У 2021 році скарбниця Бериславської громади отримала
понад 83,8 мільйона гривень податків і зборів

Як повідомили у відділі координації та моніторингу доходів бюджету  Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, протягом минулого року скарбниця Бериславської міської територіальної громади отримала для свого розвитку та забезпечення соціальних потреб мешканців понад 83,8 млн гривень податків і зборів. Це на 12,7 млн гривень перевищує показники 2020 року.

Основною складовою Бериславського бюджету у 2021 році став податок на доходи фізичних осіб. Його сплачено понад 52,6 млн гривень.

Крім того, важливими джерелами наповнення місцевого бюджету є надходження від сплати єдиного податку ‒ 13,7 млн гривень, та плати за землю ‒ більш ніж 8,2 млн гривень.

Податківці зазначають, що системне наповнення дохідної частини бюджету базується, перш за все, на сумлінному ставленні до сплати податкових зобов’язань свідомих платників. А сплачені до бюджетів місцевих громад податки сприяють розвитку інфраструктури, забезпечують достойне фінансування соціальної сфери, покращення рівня життя громади.

 Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

У 2021 році скарбниця Тягинської громади отримала
більш як 28,7 мільйона гривень податків і зборів

Як повідомили у відділі координації та моніторингу доходів бюджету  Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, протягом минулого року скарбниця Тягинської сільської територіальної громади отримала для свого розвитку та забезпечення соціальних потреб мешканців більш як 28,7 млн гривень податків і зборів. Це на 3,7 млн гривень перевищує показники 2020 року.

Основною складовою Тягинського бюджету у 2021 році став податок на доходи фізичних осіб. Його було сплачено близько 13,5 млн гривень.

Крім того, важливими джерелами наповнення місцевого бюджету є надходження від плати за землю ‒ 6,7 млн гривень, та сплати єдиного податку ‒ понад 6,5 млн гривень.

Податківці зазначають, що системне наповнення дохідної частини бюджету базується, перш за все, на сумлінному ставленні до сплати податкових зобов’язань свідомих платників. А сплачені до бюджетів місцевих громад податки сприяють розвитку інфраструктури, забезпечують достойне фінансування соціальної сфери, покращення рівня життя громади.

 Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

Декларування – 2022: що потрібно знати

        Звертаємо Вашу увагу, що 01 січня 2022 року розпочався черговий етап подання щорічних декларацій за 2021 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка триватиме до 31 березня 2022 року включно.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), зокрема, посадові особи місцевого самоврядування та депутати місцевих рад зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

НАЗК не лише оновило форму, заклавши підзказки у назви граф і полів, але і затвердило Порядок її заповнення. Вперше у декларантів з’явилася повноцінна заюстована інструкція про те як правильно заповнювати кожен пункт декларації.

         В електронній декларації необхідно вказувати:

– унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР) – УНЗР, знаходиться знизу з правого боку та складається з послідовності восьми та п’яти цифр. Перші 8 цифр – це дата народження у форматі «рік народження, місяць і дата». Даний запис в реєстрі виникає після отримання біометричних документів (закордонного паспорта нового зразка або ID-картки);

– серію та номер паспорта громадянина України, або ID-картки, або свідоцтва про народження;

– банківські та інші фінансові установи, в яких у суб’єкта декларування або членів його сім’ї відкриті рахунки (зазначають найменування банку або іншої фінансової установи/ тип рахунку/ номер рахунку);

– дані про об’єкт декларування, що перебував у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зазначаються в декларації, якщо такий об’єкт перебував у володінні або користуванні станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів протягом звітного періоду.

         Членами сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям або дітьми, вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.

Подання ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО СУТТЄВІ ЗМІНИ В МАЙНОВОМУ СТАНІ суб’єкта декларування

         Частиною четвертою статті 52 Закону визначено обов’язок суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (113,5 тис. грн у 2021 році).

         Положення частини четвертої цієї статті застосовуються до суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 цього Закону.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення наступає адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до статті 366-2 Кримінального Кодексу України наступає кримінальна відповідальність за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

Пропонуємо врахувати рекомендації Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування антикорупційних норм під час заповнення декларації:

  1. Перед початком роботи з Реєстром декларацій переконайтеся у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації.
  2. Завчасно переконайтеся у наявності доступу до Реєстру, правильної електронної пошти та чинності кваліфікованого електронного підпису, перевірте строк дії сертифіката КЕП. Звертаємо Вашу увагу, що в разі зміни КЕП, після отримання нового КЕП необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua/login і скористатись посиланням: «Я змінив свій особистий ключ». У полі «Електронна адреса, яка зазначена у Вашому персональному електронному кабінеті» потрібно вказати електронну поштову скриньку, з якою зареєстрований декларант в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна КЕП / ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни КЕП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі Акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК) правильно обрати Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (КНЕДП), який Вам видав КЕП, зі списку, обрати файл ключа та ввести пароль особистого ключа КЕП і натиснути кнопку «Змінити КЕП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд поданої заявки. Заявки на зміну КЕП розглядаються протягом 1 доби у робочий час.
  3. Не затягуйте початок заповнення декларації, оскільки декларації заповнюються та подаються в електронному вигляді. У випадку одночасної роботи в системі дуже великої кількості осіб, система може давати збої. У разі таких збоїв декларація може бути подана з порушенням строку, встановленого Законом, за що встановлена відповідальність.
  4. Перевіряйте усю інформацію, яку вносите до декларації, одержуйте документальне підтвердження, зберігайте усі документи.
  5. Заповнюйте декларацію уважно і у декілька етапів, зберігайте чернетки. Перед накладанням КЕП збережіть заповнену декларацію у форматі PDF. Переконайтеся у тому, що декларація відображається в Реєстрі як подана.
  6. Якщо після подання декларації виявили у ній помилку, виправте її. На це дається 7 днів і 3 спроби. Якщо виявили пізніше – повідомте НАЗК через персональний кабінет реєстру.

Враховуючи вимоги антикорупційного законодавства, просимо подати щорічну декларацію у встановлені Законом терміни.

Понад 11 мільярдів гривень податків і зборів перерахували херсонці до зведеного бюджету в 2021 році

Упродовж 2021 року платники податків Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 11 мільярдів гривень податкових надходжень, що більш як на 1,8 мільярда гривень перевищує показник 2020 року. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим.

Зокрема, до Державного бюджету сплачено близько 5 мільярдів гривень, а надходження до місцевих бюджетів склали понад 6,1 мільярда гривень.

Також протягом року, що минув, роботодавці та бізнесмени спрямували на казначейські рахунки області більш як 5,3 мільярда гривень єдиного соціального внеску, а це на 950,1 мільйона гривень більше, ніж у 2020 році.

Завершення бюджетного року на Херсонщині стало успішним завдяки платникам податків та громадянам області, які сумлінно сплачували податки та збори у 2021 році, а отже, зробили неабиякий внесок в добробут і розвиток нашої області, повноцінне фінансування соціальних проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

 Спілкуйтеся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Скадовських бізнесменів намагаються ошукати

За інформацією, наданою представниками Скадовської територіальної громади, невідома особа телефонує місцевим бізнесменам, користуючись номером 095-544-86-101, та пропонує допомогу у вирішенні проблемних питань при проведенні перевірок Державною податковою службою.

Для гарантування того, щоб підприємство не потрапило до переліку тих, що будуть перевірятися, або для «вирішення питань» необхідно перерахувати суму у розмірі від 10 до 15 тисяч гривень на банківську картку 5168 7450 1699 4383, отримувач Бутенко Наталія.

Податкова служба області закликає платників податків бути уважними та ні в якому разі не піддаватись на провокації шахраїв.

При отриманні подібних пропозицій просимо звертатись із заявами до підрозділів Національної поліції.

Про можливі корупційні правопорушення, здійснені працівниками Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, повідомляйте сектор з питань запобігання та виявлення корупції за телефоном (0552) 42-76-99 або надсилайте на електронні поштові скриньки: kherson.vzvk@tax.gov.ua та kherson.vp@tax.gov.ua.

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Обчислення податкових зобов’язань з плати за землю у 2022 році

На субсайті створено розділ «Рахунки для сплати платежів»

 Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що на головній сторінці субсайту відомства створено новий розділ «Рахунки для сплати платежів».

Зазначена рубрика містить реквізити рахунків для:

сплати податків, зборів і платежів до державного та місцевих бюджетів по Херсонській області;

сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Херсонській області;

обліку доходів місцевого бюджету АР Крим;

обліку доходів місцевого бюджету м. Севастополь.

Також ознайомитись з рахунками для сплати платежів можна за посиланням: https://kherson.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо платників податків щодо обчислення податкових зобов’язань з плати за землю у 2022 році.

Так, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, на виконання статті 289 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), листом від 11.01.2022 № 13-28-0.222-275/2-22 повідомила, що індекс споживчих цін за 2021 рік становив 110 %.

Пунктом 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу (в редакції Закону України від 30.11.2021 № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень») встановлено, що індекс споживчих цін, який використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням 100 %:

за 2017 – 2022 роки – для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів);

за 2017-2020 роки – для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення.

Відповідно значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2021 рік становить:

для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0;

для земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення – 1,1.

Додатково інформуємо, що відповідно до пункту 286.2 статті 286 Кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

 Додатково повідомляємо, що рахунки для сплати податкових зобов’язань  розміщені на субсайті податкової служби області у рубриці «Рахунки для сплати платежів»: https://kherson.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv .

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Інформація про “гарячі лінії”, центри допомоги для постраждалих від насильства та постраждалих від торгівлі людьми

 Якщо Ви опинились у складних життєвих обставинах, спричинених стихійним лихом, насильством чи його реальною загрозою, якщо стали жертвою торгівлі людьми, прагнете повернутися до нормальних умов життєдіяльності та потребуєте підтримки:

зверніться до Національної поліції України за номерами телефонів: lO2 або O 8OO 5OO 2O2;

або зателефонуйте: на Національну дитячу «гарячу» лінію за номерами телефонів:

116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) або O 8OO 5OO 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Консультування проводиться з понеділка по п’ятницю з 12.00 по 16.00.

Національна дитяча «гаряча» лінія – для дітей та про дітей. Це означає, що «гаряча» лінія приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. На Національній дитячій «гарячій» лінії консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії» – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

  • на Національну «гарячу» лінію з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та тендерної дискримінаціїза номерами телефонів: 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) або
  • O 8OO 5OO 335(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

На Національній «гарячій» лінії з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та тендерної дискримінації абоненти можуть отримати загальну інформацію щодо існуючої проблеми насильства у суспільстві та шляхів захисту своїх прав; фахову соціально-психологічну, юридичну (в тому числі судовий супровід) та інформаційну підтримку; консультації щодо порушення прав дитини (втягнення дітей до проституції, порнографії, насильство над дітьми) та шляхів їх вирішення; консультації щодо безпечної поведінки дітей в Інтернеті;

В Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей

  • Загальноєвропейський номер з мобільних телефонів безкоштовної національної гарячої лініїз попередження торгівлі людьми «Ла Страда-Україна»: 116-123;
  • Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми(МОМ): 0800505501, 0800505527 або 527 stoptrafficking.org.ua, 527.org.ua.

До уваги платників податку на майно!

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що згідно з п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта /об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Особливу увагу необхідно звернути на те, що:

за податкові періоди, починаючи з 2022 року, за об’єкти (земельні ділянки або нерухоме майно), розташовані в межах однієї територіальної громади, подається одна податкова декларація з плати за землю та одна податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

у податковій декларації зазначається код за КОАТУУ об’єднаної територіальної громади , на території якої розташовані об’єкти оподаткування;

платникам плати за землю у податковій декларації при заповненні показника щодо коду виду цільового призначення земельної ділянки необхідно користуватись новим Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок (додатки 58-60 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2012 №1051, з врахуванням змін, внесених з 11.08.2021 року постановою КМУ від 28.07.2021 №821).

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі