Наші історичні місця

Сьогодні найцікавіше місце Тягинки – острів Велике Городище.

Фото з журналісткоюУнікальність його в тому, що вже три роки поспіль тут ідуть розкопки.

Знайдені знаряддяЗнайдені камінняЗа цей час знайдено дуже багато цікавих артефактів, що підтверджують існування великого середньовічного міста, в якому жили заможні люди. Доказом цього є якість знайденої кераміки.

Стіна 1СтінаУ цьому році розкопки були зосереджені на найукріпленішій частині фортеці – цитаделі. На площі 200 м2 було розкопано стіни завдовжки 1,5 м., численні споруди.

Круглий каміньзнайдено елементи зброї.

Знайдені монетиАрхеологи стверджують, що крім міста тут існувала ще й митниця – знайдено монети різних країн, зокрема турецькі, литовські, польські.

Україна - ЛитваКерівник експедиції Бєляєва Світлана Олександрівна стверджує, що знахідки на фортеці мають велике історичне значення не тільки для України, а й для Литви. Ними зацікавились і турецькі представники.

З головоюДеякі речі були передані до музею Тягинської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів.

Трикутний камінь 1Не обійшлося і без курйозів. Часто на розкопки заходили місцеві жителі. Археологи із задоволенням розповідали про свої знахідки. Після одного такого візиту місцевих – зник унікальний камінь.

Шановні відвідувачі розкопок!

Сьогодні вже закінчились роботи. Розкопки законсервували. Це унікальне місце для майбутніх поколінь. Давайте не соромити себе і збережемо все до наступного приїзду археологів.

Розкопки продовжаться наступного року