ОГОЛОШЕННЯ

Податковий календар

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує про граничні строки сплати податкових зобов’язань.

П’ятниця, 31 травня 2024 року останній день сплати авансового внеску з податку на прибуток підприємств з пунктів обміну іноземних валют за травень 2024 року.

Нагадуємо, що з термінами сплати податків і подання звітності можна ознайомитись на вебпорталі ДПС України у розділі «Податковий календар», в Електронному кабінеті платника (https://cabinet.tax.gov.ua/calendar) або в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі: https://zir.tax.gov.ua/.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

З початку року на Херсонщині зареєстровано 962 нових суб’єкти господарювання

Упродовж січня – квітня 2024 році в Херсонській області зареєстровано 962 нових суб’єкти господарювання. Більша частина із них – 901 або 94% отримали статус фізичної особи-підприємця, решта – 61 стали юридичними особами.

Зазначений показник, дозволяє сподіватись на подальше покращення соціальної та економічної інфраструктури громади, адже збільшення активних суб’єктів господарювання зумовлюють появу нових робочих місць та збільшення податкових надходжень до бюджету, попри труднощі в ведені бізнесу під час війни.

Зі своєї сторони Державна податкова служба України продовжує створювати максимально зручні умови для платників податків щодо реєстрації підприємств, подання звітності, отримання консультативної допомоги тощо. Більшість із вказаних послуг можна отримати використовуючи створені ДПС ресурси, зокрема: субсайт Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, сервіс «Електронний кабінет», мобільний застосунок «Моя податкова».

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Визначення безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) та їх оподаткування

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що згідно з п.п. 14.1.13 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) безоплатно надані товари, роботи, послуги – це:

а) товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів;

б) роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості;

в) товари, передані юридичній чи фізичній особі на відповідальне зберігання і використані нею.

Продаж (реалізація) товарів – будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (п.п. 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Отже, фізична особа – підприємець включає до складу загального оподатковуваного доходу вартість безоплатно отриманих товарів по даті їх реалізації за ціною, визначеною на рівні не нижче звичайної ціни.

При цьому, вартість безоплатно отриманих послуг включається до складу загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця за ціною не нижче звичайної по даті їх отримання.

Детально: https://clipr.cc/1xCRA.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ з визначення виконавця послуг на здійснення операцій із збирання та перевезення побутових відходів на території Тягинської територіальної громади

Тягинська сільська рада оголошує про початок прийому документів для участі в конкурсі з визначення виконавця послуг на здійснення  операцій із збирання та перевезення побутових відходів  на території  Тягинської  територіальної громади.

Організатор конкурсу: Тягинська сільська рада; вул. Будівельна, 1 с. Високе, Бериславський район, Херсонська область.

Нйменування, місцезнаходження організатора конкурсу:

Тягинська сільська рада; вул. Будівельна, 1 с. Високе, Бериславський район, Херсонська область.

Підстава для проведення конкурсу:

Розпорядження начальника сільської військової адміністрації від 06.05.2024 року   № 132 «Про підготовку та проведення конкурсу з визначення виконавця послуг на здійснення  операцій із збирання та перевезення побутових відходів  на території  Тягинської  територіальної громади».

Місце і час проведення конкурсу, прізвище та посада, номер телефону особи, в якої можна ознайомитися з умовами надання послуг з вивезення твердих побутових відходів:

Місце: вул. Будівельна, 1, с. Високе, Бериславський район, Херсонська область.

Дата 07 червня.2024 року

Час 10 год. 00 хв.

Відповідальна особа Чайка Аліна Олегівна

вул. Будівельна, 1, с. Високе, Бериславський район, Херсонська область.

тел. 0993972754.

Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу:

  • наявність матеріально-технічної бази, спеціалізованої техніки та обладнання;
  • вартість надання послуг;
  • досвід роботи з надання послуг з вивезення побутових відходів (за наявності).

Характеристика території, де повинні надаватися послуги з вивезення твердих побутових відходів:

  1. Високе

– площа території – 1,053 кв. км.;

– 263 будинків приватного сектору;

– кількість вулиць – 15;

– кількість провулків – 2;

– протяжність місцевих доріг – 9,45 км, із них 5,35 км з асфальтованим покриттям;

– відстань до полігону твердих побутових відходів (точки пероробки, пресування ТПВ) – 8,2 км

с. Вірівка

– площа території – 0,596 кв. км.;

– 263 будинків приватного сектору;

– кількість вулиць – 5;

– протяжність місцевих доріг – 3,7 км, із них 3,7 км з асфальтованим покриттям;

– відстань до полігону твердих побутових відходів 0,3 км.

Характеристика об’єктів утворення твердих побутових відходів за джерелами їх утворення:

с. Високе

– приватні житлові будинки – 263;

– Загальна кількість будинків – 263, в яких проживає 492 особи;

– підприємства, установи, організації – 15 од.;

– на території зареєстровано 15 юридичних осіб, в т. ч. бюджетні організації та установи – 5, приватні підприємці – 4;

с. Вірівка

– приватні житлові будинки – 103;

– Загальна кількість будинків – 103, в яких проживає 164 особи;

– на території зареєстровано юридичних осіб – 0, в т. ч. бюджетні організації та установи – 3, та 1 приватні підприємці – 1.

Характеристика, включаючи потужність, та місцезнаходження об’єктів поводження з твердими побутовими відходами (об’єкти перероблення, сортування, утилізації, видалення відходів, об’єкти поводження з небезпечними відходами у складі твердих побутових відходів тощо).

Полігон твердих побутових відходів розташований на території Високівського старостинського округу за межами населеного пункту Львівські Отруби, площею 2,6466 га.

Способи, місце та кінцевий строк подання конкурсних пропозицій:

– Спосіб подання конкурсних пропозицій – особисто або поштою.

– Місце подання конкурсних пропозицій – вул. Будівельна, 1, с. Високе, Бериславський район, Херсонська область.

– Кінцевий строк подання конкурсних пропозицій – до 17 год. 00 хв. 06 червня 2024 року.

*З детальними умовами проведення конкурсу, конкурсною документацією та кваліфікаційними вимогами можна ознайомитись на офіційному сайті Тягинської сільської ради за посиланням:  https://tiahynka-sr.gov.ua/

За яких умов громадянин звільняється від обов’язку декларувати статки

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

а) незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання Декларації;

перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

б) в інших випадках, визначених розд. IV ПКУ.

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, крім випадків, коли подання Декларації прямо передбачено ПКУ, якщо такий платник податку отримував:

доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;

доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розд. ІV ПКУ;

доходи у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до розд. ІV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та/або з яких сплачено ПДФО відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Також Декларація не подається у випадках, прямо передбачених ПКУ.

У разі якщо платник податку зобов’язаний подавати Декларацію відповідно до інших положень ПКУ, то в ній поряд з іншими доходами зазначаються доходи, передбачені п. 179.2 ст. 179 ПКУ.

Детальніше ознайомитись з цією та іншою інформацією податкового спрямування можна в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, розміщеному на головній сторінці вебпорталу ДПС або за покликанням: https://zir.tax.gov.ua.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

З початку року підприємства Херсонщини сплатили понад 1,7 мільйона гривень рентних платежів

За перші три місяці поточного року за користування надрами, використання лісу, води, а також радіочастотних ресурсів суб’єкти господарювання Херсонщини до зведеного бюджету сплатили понад 1,7 млн гривень рентних платежів. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Сергій Олефіренко.

Найбільша сума рентних платежів до зведеного бюджету надійшла від платників за користування надрами, а це понад 1,4 млн гривень. Відрахування до державного бюджету склали 629,3 тис. гривень від зазначеної суми, місцевий бюджет отримав решту – 834,4 тис. гривень.

Також від сплати херсонським бізнесом ренти за спеціальне використання води територіальні громади області зібрали 84,5 тис. гривень платежів, держбюджет 52,6 тис. гривень.

Окрім того, за можливість користування радіочастотним ресурсом України платники Херсонщини спрямували до держбюджету 163,2 тис. гривень.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

Про примусове списання коштів з рахунків платників податків, які мають податковий борг

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо примусового списання коштів з рахунків платників податків, які мають податковий борг.

Згідно з абзацом другим п. 95.5 ст. 95  Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошових зобов’язань та/або пені, визначених платником податків у податкових деклараціях або уточнюючих розрахунках, що подаються контролюючому органу в установлені ПКУ строки, стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців такого платника у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутності/наявності у меншій сумі непогашеного зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань, та/або бюджетного відшкодування податку на додану вартість. У разі наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, ця норма застосовується в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави.

Списання коштів здійснюється відповідно до розд. ІV Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 163.

Детальна інформація щодо зазначеної тематики розміщена в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС за покликанням: https://bitly.ws/3gWBm.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

 

Щодо запровадження змін до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 09.11.2023 № 1935 «Про внесення змін до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва» (далі – Наказ          № 1935) внесено зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва», подання якого є обов’язковим при набутті або підтверджені статусу платника єдиного податку четвертої групи.

Форма податкової декларації платника єдиного четвертої групи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, зі змінами та доповненнями.

Оскільки  Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва відповідає визначенню, зазначеному в п. 46.6 ст.46 Податкового кодексу України, то зміни до наказу № 1935 набувають чинності з моменту опублікування, а саме, з 05 січня 2024 року.

Більш детальна інформація про зміни наведена в листі ДПС України від 09.02.2024 № 3512, який розміщено за посиланням: https://tax.gov.ua/data/files/389430.pdf.

Пресслужба Головного управління ДПС у

Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

Комунікаційна податкова платформа – швидкий інструмент для діалогу

Головне управління ДПС у Херсонській області,  Автономній Республіці Крим та м. Севастополі запрошує представників інститутів громадського суспільства та бізнес-спільноти  до діалогу з використанням комунікаційної податкової платформи, що впроваджена з метою оперативної допомоги бізнесу у вирішенні проблемних питань, які виникають у їх діяльності.

Якщо маєте нагальні питання щодо податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, долучайтеся до комунікаційної податкової платформи за допомогою якої  маєте змогу направити своє звернення та запитання на скриньку kherson.ikc@tax.gov.ua.

Комунікаційна податкова платформа забезпечує оперативний зворотній зв’язок з громадськістю та бізнес-спільнотою.

Пресслужба Головного управління ДПС у        Херсонській         області,      Автономній  Республіці Крим та м. Севастополі

Застосування ПСП до зарплати особи, яка працює неповний робочий день

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо права на податкову соціальну пільгу громадянина, який працює неповний робочий день.

Так, платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України).

У 2024 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 4240 гривень (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 3028 гривень х 1,4).

Тобто, фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

Більше інформації – в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС України за посиланням: https://zir.tax.gov.ua.

Пресслужба Головного управління ДПС

у Херсонській області, Автономній

Республіці Крим та м. Севастополі

Податковий календар на 30 січня

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує про граничні строки сплати податкових зобов’язань.

Вівторок 30 січня 2024 року останній день сплати:

плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за грудень 2023 року;

єдиного податку з юридичних осіб платниками четвертої групи за IV квартал 2023 року;

податку на додану вартість за грудень 2023 року;

акцизного податку за грудень 2023 року;

єдиного податку платниками ІV групи фізичними особами – підприємцями за ІV квартал 2023 року;

плати за землю фізичними особами – підприємцями – власниками та землекористувачами земельних ділянок за грудень 2023 року.

за грудень 2023 року рентної плати за:

користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

користування радіочастотним ресурсом України;

транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;

транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

за грудень 2023 року податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді:

процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;

процентів на вклади члена кредитної спілки;

за грудень 2023 року військового збору від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді:

процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;

процентів на вклади члена кредитної спілки.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Про внесенні зміни до реквізитів рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів Херсонській області у 2024 році

          Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що відповідно до вимог Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» наказом Державної казначейської служби України від 25.12.2023 № 324 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету» внесенні зміни до реквізитів рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів Херсонської області у 2024 році.

З уточненими реквізитами рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів по Херсонській області у 2024 році можна ознайомитись в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі за посиланням: http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/. 

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі