День боротьби за права кримськотатарського народу та День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу


18 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони СРСР з Криму в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР були депортовані кримські татари.

deportaciyaВсього було виселено 238,5 тисячі кримських татар, без урахування демобілізованих військових. У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина – це діти до 18 років.

У 2015 році Верховна Рада визнала депортацію геноцидом та відбулося перше вшанування жертв примусового виселення.

З метою вшанування жертв геноциду Кримських татар 18 травня у приміщенні Тягинської сільської ради відбувся День інформування, на якому сільський голова Р.М. Пономаренко розповіла історію нелегкої долі Кримського народу, наголосивши на тому що кримські татари і на сьогоднішній день переживають нелегкі часи. Окупація Криму ще раз нагадує нам про наявність кримськотатарської проблеми в українському суспільстві та необхідність її цивілізованого вирішення.