Внесок бізнесу Херсонщини до місцевих бюджетів склав майже 230 мільйонів гривень єдиного податку
Упродовж січня-липня 2024 року суб’єкти господарювання Херсонщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області 229,5 млн гривень єдиного податку.
Більша частина, а саме 192,4 млн гривень сплаченого податку, надійшла від фізичних осіб – підприємців. Сільськогосподарськими товаровиробниками до бюджетів місцевих громад спрямовано – 25 млн гривень єдиного податку, юридичними особами третьої та четвертої груп – 12,1 млн гривень.
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що єдиний податок – один із важливих джерел наповнення місцевих скарбниць, до яких він зараховується у повному обсязі
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Представники бізнесу Херсонської області зареєстрували 269 РРО/ПРРО
За січень-квітень 2024 року суб’єкти господарювання Херсонщини зареєстрували 269 реєстраторів розрахункових операцій.
Представники бізнесу Херсонщини надають перевагу програмним РРО від ДПС, оскільки це зручно, мобільно та безкоштовно. Частка ПРРО у загальній кількості взятих на облік реєстраторів розрахункових операцій сягає 77 % або 207 одиниць.
Загалом у податковій службі області, станом на 15 травня 2024 року на обліку перебуває 9436 реєстраторів розрахункових операцій.
Фахівці управління податкових сервісів на постійній основі проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з платниками податків, проводяться «гарячі лінії» щодо порядку та особливостей реєстрації РРО/ПРРО. Звертатись до податківців з питань реєстрації РРО/ПРРО можна за телефоном: +380953228412.
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що програмне забезпечення від податкової служби можна завантажити безкоштовно на будь-який гаджет, деталі за посиланням:https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/zastosuvannya-rro-prro/.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Відвідувачі ЦОП Херсонщини отримали понад 5 тисяч адміністративних послуг
За інформацією управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі упродовж січня – квітня 2024 року відвідувачам Центрів обслуговування платників надано 5082 адміністративні послуги.
Найбільше громадяни звертались за отриманням адміністративної послуги з видачі довідок про податковий номер. Усього надано 3719 таких послуг.
З Державного реєстру фізичних осіб – платників податків 392 особи отримали відомості про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків.
Також за вказаний період надано послуги з реєстрації 688 реєстраторів розрахункових операцій (123 класичних та 565 програмних), 164 книг обліку розрахункових операцій та 112 розрахункових книжок.
Окрім адміністративних, фахівці ЦОП надають консультаційні та інформаційні послуги, зокрема, з питань дотримання норм законодавства, використання електронних сервісів ДПС України тощо.
З переліком адміністративних послуг, що надаються Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та інформаційними картками адміністративних послуг, можна ознайомитись на субсайті відомства у розділі «Адміністративні послуги» або за посиланням (https://kherson.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/).
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Херсонщина: до місцевих бюджетів надійшло 140 мільйонів гривень
єдиного податку
Упродовж січня-квітня цього року представники бізнесу Херсонщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів області 140 млн гривень єдиного податку.
Більша частина сплаченого податку – внесок приватних підприємців. За чотири місяці вони сплатили 115,2 млн гривень. Сільгоспвиробники поповнили бюджети територіальних громад на 18 млн гривень. Юридичні особи третьої та четвертої груп перерахували за цей період 6,8 млн гривень єдиного податку.
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий перехід можна здійснити один раз протягом календарного року та за умови, якщо протягом попереднього календарного року платником дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 ПКУ.
Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі |
До бюджету Херсонської громади надійшло понад 230 млн гривень податку на доходи фізичних осіб
Упродовж січня-квітня поточного року до бюджету Херсонської міської територіальної громади спрямовано 230,6 млн гривень податку на доходи фізичних осіб.
У загальних доходах бюджету надходження ПДФО склали 64%.
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що платниками податку на доходи фізичних осіб є:
фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
фізична особа – резидент, яка володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними сільськогосподарських угідь, у частині мінімального податкового зобов’язання;
фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
податковий агент.
Якщо фізична особа – платник податку вперше отримує оподатковувані доходи в середині податкового періоду, то перший податковий період розпочинається з дня отримання таких доходів.
Також, слід пам’ятати, що податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, а відповідно фінансового забезпечення територіальних громад.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Стартував Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків-2023»
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що Асоціація платників податків України відновила проведення щорічного Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків».
Завданнями Рейтингу є: посилення ролі та авторитету платника податків у житті країни; підвищення загальної культури сплати податків; утвердження серед людей духу підприємливості.
Підприємства допускаються до участі в конкурсному відборі за умов відсутності: податкового боргу станом на 01 січня поточного року; заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01 січня поточного року; порушень з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, виявлених під час проведення перевірок податковими органами в 2023 році.
Прийняття Заявок від платників податків на участь у Рейтингу на Всеукраїнському рівні здійснюється Генеральною дирекцією ВГО АППУ у термін: з 01 березня до 29 квітня включно.
Участь у конкурсі є безкоштовною. Більше інформації про Рейтинг та необхідні документи для участі розміщені на офіційному сайті Асоціації за посиланням: https://appu.org.ua/rating/.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Херсонщина: до місцевих бюджетів надійшло 15 млн гривень земельного податку
У січні – березні 2024 року від землевласників та землекористувачів до бюджетів територіальних громад Херсонщини надійшло 15 млн гривень плати за землю.
Із загальної суми надходжень більшу частину перерахували юридичні особи – 10,9 млн гривень. Решта припадає на громадян – землевласників та землекористувачів, які сплатили 4,1 млн гривень.
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує: у сервісі ДПС «Електронний кабінет» або в мобільному застосунку «Моя податкова» громадяни, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, можуть ознайомитись з інформацією щодо належних їм майнових об’єктів і нарахованих податкових платежів, своєчасно розрахуватися з бюджетом, а у випадку наявності податкового боргу – сплатити заборговані податки.
Також громадяни – землевласники та землекористувачі, які мають податкову адресу в Херсонській області, можуть провести звірку з питань достовірності нарахувань плати за землю в Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Водночас, просимо врахувати складну безпекову ситуацію в регіоні та необхідну інформацію щодо нарахування плати за землю отримувати дистанційно – через сервіси ДПС або за номером телефону 097 952 38 64 в робочі дні з 09:00 до 14:00 години.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Роботодавці та підприємці Херсонської громади сплатили понад 170 мільйонів гривень ПДФО
У січні – березні 2024 року до бюджету Херсонської міської територіальної громади зібрано 170,3 млн гривень податку на доходи фізичних осіб.
Слід зазначити, що податок на доходи фізичних осіб є одним із основних джерел наповнення місцевої казни. У структурі податкових надходжень січня-березня поточного року він складав 66 %.
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що положеннями Податкового кодексу України передбачено пільгове оподаткування податком на доходи фізичних осіб, а саме:
не включення до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу окремих видів доходів, зазначених у ст. 165 Податкового кодексу України; право на отримання податкової знижки, а також застосування податкової соціальної пільги, за умов, зазначених у ст. 169 Податкового кодексу України.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Громади Херсонщини отримали майже 450 мільйонів гривень податків
Не зважаючи на складні безпекові умови, територіальні громади Херсонської області наполегливо забезпечюють надходження податків до місцевих бюджетів. Так, найбільшу частку надходжень вдалося мобілізувати Херсонській міській територіальній громаді (58% або 258,7 млн гривень), Великоолександрiвській селищній територiальній громаді (4% або 15,9 млн гривень), та Бiлозерській селищній територiальній громаді (2% або 9,4 млн гривень).
Загальна сума надходжень від суб’єктів господарювання та громадян до місцевих бюджетів Херсонщини за січень-березень поточного року склала 449,2 млн гривень.
Із загальної суми надходжень найбільше місцеві бюджети зібрали податку на доходи фізичних осіб – 326,6 млн гривень, що в загальній структурі надходжень складає 73%. Також до лідерів за обсягом сплати входить єдиний податок (92,6 млн гривень), плата за землю (15 млн гривень), акцизний податок з кінцевих продажів (5,5 млн гривень).
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі дякує всім сумлінним платникам податків за їх внесок у розвиток та відновлення територіальних громад Херсонщини.
Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі |
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ, АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ ТА М. СЕВАСТОПОЛІ
інформує
Майже 894 млн гривень податку на доходи фізичних осіб надійшло від платників Херсонщини
Упродовж січня-березня 2024 року платники податків Херсонській області спрямували до зведеного бюджету 893,7 млн гривень податку на доходи фізичних осіб.
Більше третини з цієї суми, що складає 326,6 млн гривень, надійшло до місцевих бюджетів Херсонщини.
Податок на доходи фізичних осіб залишається головним бюджетоформуючим платежем. На даний час він становить 72 відсотки від загальних надходжень до зведеного та 73 відсотки до місцевих бюджетів.
«Прощений» борг у сумі понад 1775 гривень оподатковується
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо оподаткування суми боргу, анульованого кредитором до закінчення строку позовної давності.
Так, дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, що перевищує у 2024 році – 1775 гривень, включається до його оподатковуваного доходу та відображається у додатку 4 ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «126».
Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу:
основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності у сумі, що не перевищує у 2024 році – 1775 гривень;
сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності;
основна сума боргу (кредиту) платника податку за іпотечним кредитом в іноземній валюті, забезпеченим іпотекою житлової нерухомості, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності;
сума боргу за договором про споживчий кредит або іншим договором (у тому числі сума процентів, комісій та інших платежів), анульована згідно з п.п. 12 і 16 розд. IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування» (далі – Закон), а також сума процентів, комісій та інших платежів за таким договором, що не підлягають сплаті, згідно з п. 11 розд. IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.
Такі доходи відображаються у додатку 4ДФ до Розрахунку за ознакою доходу «189».
Ознайомитися детальніше: https://bitly.ws/3cuMg.
Пресслужба Головного управління ДПС у
Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Бюджети херсонських громад мобілізували 4,3 мільйона гривень плати за землю
Упродовж першого місяця року власники та орендарі земельних ділянок Херсонщини сплатили до місцевих бюджетів 4,3 млн гривень плати за землю. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Сергій Олефіренко.
Як зазначив керівник податкової служби області, більша частина цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували 2,6 млн гривень орендної плати і земельного податку, громадяни спрямували до скарбниць громад 1,7 гривень.
Нагадаємо, надходження від земельної плати у повній сумі спрямовуються до місцевих бюджетів, тож є одним з важливих бюджетоформуючих платежів громад.
Дякуємо за своєчасно сплачені податкові зобов’язання!
Комунікаційна податкова платформа для громадськості та бізнес-спільноти: kherson.ikc@tax.gov.ua.
Сторінка у соціальній мережі Facebook: facebook.com/tax.kherson.crimea.sevastopol.
Підписатися на телеграм-канал ДПС: https://t.me/tax_gov_ua.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Бериславське районне управління Головного управління
В 2023 році на території Бериславського району зареєстровано 12 випадків захворювання тварин на сказ. Наразі залишаються неблагополучними 2 населених пункти в Великоолександрівській ОТГ та Високопільській ОТГ.
Мешканцям населених пунктів району необхідно віднестись до складеної ситуації з усвідомленням небезпеки захворювання на сказ як домашніх улюбленців, так і самої людини.
Сказ є особливо небезпечною, смертельною хворобою, спільною для тварин та людини. На сьогоднішній день невідомо жодного офіційно підтвердженого випадку, коли б хвора на сказ тварина або людина залишилася живою. Тому сказ краще попередити, а ніж лікувати.
Джерелом інфекції можуть бути дикі тварини (лисиці, вовки, куниці та інші), домашні тварини (коти, собаки), а також велика та дрібна рогата худоба (корови, коні, вівці), кажани. Найбільш небезпечні укуси дикими тваринами. Інкубаційний період становить від 7 днів до 1 року і залежить від локалізації укусу, вірулентності вірусу та стану імунної системи людини. Найбільш небезпечні укуси в області голови, кисті, обличчя. Вірус сказу з’являється в слині хворих тварин за 7-10 днів до появи клінічних ознак хвороби. На цьому базуються терміни ветеринарного спостереження за твариною, яка покусала людину. Якщо тварина залишається живою протягом 10 днів з монету укусу або сказ виключено лабораторно, то антирабічні щеплення не призначаються. Важливо не вбивати тварин, а забезпечити спостереження за ними.
Первинна обробка рани дозволяє значно знизити ризик зараження і є дуже важливим профілактичним заходом. Рану також обробляють антисептиками.
Важливо звернутися за медичною допомогою. До рабіолога (травматолога, хірурга) необхідно звертатись при укусах дикими та невідомими тваринами, або тваринами, які втікли, загинули.
Важливими профілактичними заходами є проведення пероральної імунізації лисиць, щеплення домашніх тварин, належне утримання тварин (на прив’язі або на ізольованій території), уникання контакту з потенційно зараженими тваринами з агресивною поведінкою, первинна обробка рани при укусах, своєчасне звернення за медичною допомогою.
Як в е-кабінеті отримати витяг щодо стану розрахунків з бюджетом
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує про можливість отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетом у приватній частині сервісу ДПС «Електронний кабінет».
Платник податків має можливість надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та фондами соціального та пенсійного забезпечення за даними органів ДПС за формою F/J1300204 (далі – Запит) через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.
Відповідь на Запит платнику надсилається через Електронний кабінет не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня його отримання у вигляді витягу з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення за формою F/J1400204 (далі – Витяг). Витяг формується за період вибраний платником при створені Запиту з урахуванням строків давності, станом на дату відправлення Запиту до органів ДПС.
У випадку, коли платник податків вважає, що в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету відображена недостовірна інформація за податками, зборами та єдиному внеску (задвоєння оплати/нарахування, переплата/недоплата), платник може надіслати звернення до органу ДПС за основним (неосновним) місцем обліку.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.
Детальніше читайте в категорії 135 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщений на вебпорталі ДПС України за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
До бюджетів громад Херсонщини надійшло 67 млн гривень плати за землю
За підсумками 2023 року від землевласників та землекористувачів до скарбниці громад Херсонщини надійшло 67 млн гривень плати за землю.
Із зазначеної суми більшу частину перерахували юридичні особи – 57,3 млн гривень. Решту 9,7 млн гривень земельного податку сплатили громадяни – землевласники та землекористувачі.
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує: у сервісі ДПС «Електронний кабінет» або в мобільному застосунку «Моя податкова» громадяни, які володіють нерухомістю та земельними ділянками, можуть ознайомитись з інформацією щодо належних їм майнових об’єктів і нарахованих податкових платежів, своєчасно розрахуватися з бюджетом, а у випадку наявності податкового боргу – сплатити заборговані податки.
Також громадяни – землевласники та землекористувачі, які мають податкову адресу в Херсонській області, можуть провести звірку з питань достовірності нарахувань плати за землю в Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Водночас, просимо врахувати складну безпекову ситуацію в регіоні та необхідну інформацію щодо нарахування плати за землю отримувати дистанційно – через сервіси ДПС або за номером телефону 097 952 38 64 в робочі дні з 09:00 до 14:00 години.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Комунікаційна податкова платформа – дієвий майданчик для співпраці з бізнесом
З початку запровадження роботи Комунікаційної податкової платформи до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі надійшло 10 звернень різнопланового характеру на податкову тематику. У відповідях дописувачам податківці надали роз’яснення для практичного вирішення проблемних питань.
Тож нагадуємо, що податкова платформа – відкрита для спілкування з лідерами думок, представниками асоціацій, професійних об’єднань, які захищають інтереси платників податків. Також запрошуємо до участі в роботі платформи народних обранців та членів консультативно-дорадчих й інших допоміжних органів, які представляють позицію громад та мають вплив на впровадження змін до податкового законодавства.
Якщо ви – уповноважений представник громадського бізнес-об’єднання або громади, депутат або член консультативно-дорадчого органу, надсилайте на електронну скриньку kherson.ikc@tax.gov.ua свій запит або звернення, в яких викладіть питання, що потребує розв’язання.
Долучайтеся до комунікаційної податкової платформи та отримайте необхідну інформаційну підтримку.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
Важливі цифри 2024 року для бухгалтерів та підприємців
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує бухгалтерам і підприємцям про важливі показники 2024 року.
З 01.01.2024 відповідно до норм Закону про Державний бюджет України на 2024 рік встановлено такі місячні розміри:
прожитковий мінімум для працездатних осіб – 3028 грн;
мінімальна заробітна плата – 7100 грн (з 01.04.2024 – 8000 грн);
мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі – 42,60 грн (з 01.04.2024 – 48 грн);
граничний дохід для застосування податкової соціальної пільги – 4240 грн;
податкова соціальна пільга (50% х ПМ) – 1514;
мінімальний страховий платіж єдиного внеску – 1562 грн (з 01.04.2024 – 1760 грн).
Податковим кодексом України встановлено, що граничний обсяг доходу для платників єдиного податку І–ІІІ груп розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Отже, у 2024 році розмір доходу для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку не повинен перевищувати:
І група – 1 185 700 грн;
ІІ група – 5 921 400 грн;
ІІІ група – 8 285 700 грн.
Також відповідно до вимог Податкового кодексу України ставки єдиного податку для платників І групи встановлюються у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, ІІ групи – у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Відповідно, цьогоріч максимальний місячний розмір єдиного податку становить:
І група – 302,80 грн (не більше 10% розміру прожиткового мінімуму),
ІІ група – 1420 грн (не більше 20% розміру мінімальної заробітної плати).
Ставка єдиного податку для платників ІІІ групи встановлюється у розмірі:
3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість,
5% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Нагадаємо, інформацію щодо застосування норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС, без врахування особливостей конкретного платника податків і специфіки конкретних ситуацій можна знайти в ЗІР за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.
Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі
Коли декларувати доходи не потрібно
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує за яких умов громадянин звільнений від подання податкової декларації.
Звільняються від обов`язку подання декларації платники, які отримали доходи:
доходи, у тому числі іноземні доходи, які згідно з розділом IV Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV Податкового кодексу України;
від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до цього розділу не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Податкового кодексу України;
у вигляді об’єктів спадщини, які згідно з розділом IV Податкового кодексу України оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 Податкового кодексу України.
Вся інформація щодо декларування доходів – 2024 знаходиться за посиланням: https://kherson.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024.
Пресслужба Головного управління ДПС
у Херсонській області, Автономній
Республіці Крим та м. Севастополі
23.01.2024
Щодо справляння плати за землю, екологічного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що ДПС України надано роз’яснення щодо права на звільнення від оподаткування, передбаченого підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, на території можливих бойових дій.
Зокрема, у роз’ясненні зазначено, що Податковий кодекс України (далі – Кодекс) передбачає особливий порядок справляння Податків за об’єкти оподаткування, розташовані виключно на території активних бойових дій та на тимчасово окупованій російською федерацією території України, особливий порядок справляння Податків не поширюється на інші території, перелік яких затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004 (далі – наказ № 309), у т. ч. на території, «прирівняні» до територій, на яких ведуться бойові дії, або до тимчасово окупованих російською федерацією територій України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом. Якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положення Кодексу, для врегулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Кодексу (п. 1.1 ст. 1, п. 5.2 ст. 5 Кодексу).
Оскільки Кодексом особливий порядок справляння Податків у період дії воєнного стану в Україні визначений виключно для об’єктів оподаткування, розташованих на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, затверджених наказом № 309, то на території можливих бойових дій, у т. ч. по яких не визначена дата припинення можливості бойових дій, не можуть поширюватися норми підпунктів 69.14, 69.16, 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Офіційну позицію ДПС України щодо права на звільнення від оподаткування, передбаченого підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, на території можливих бойових дій, розміщено в банері «Онлайн-навчання» категорія «Плата за землю/Юридичні особи» (https://bitly.ws/39fDp).
Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі