Звіт старости Високівського старостинського округу (округ №1)
Тягинської сільської ради за 2024 рік
До Високівського старостинського округу № 1 входить 5 сіл ( Високе, Вірівка, Матросівка, Таврійське, Львівські Отруби) населення станом на 01.01.2024 року – 712 осіб, 394 домогосподарства, пенсіонерів 300, 357 чоловіків, 355 жінок, інвалідів 23 (з них 3 дітей ), дітей 78.
Актуальне населення станом на грудень 2024 року становить 753 особи, домогосподарств 426, 277 пенсіонерів, 362 жінок, 302 чоловіка, дітей 89, інвалідів 41 (3 дітей), також в старостаті зареєстровані ВПО 268 осіб, 167 сімей.
В період з січня по грудень 2024 року , кожного вівторка та четверга здійснюється прийом громадян старостою, безпосередньо в старостинському окрузі.
Ведення реєстру населення Високівського старостинського округу та надання відомостей щоденно.
Збір та оформлення субсидій з січня по грудень 2024 року – 57
Здійснено супровід та доставку твердого палива для громадян які не отримали грошову допомогу на опалювальний сезон 2024-2025.
Отримання, доставка і видача гуманітарної допомоги. Робота з відомостями видачі гуманітарної допомоги ( складання списків, заповнення та їх здача, формування фотозвітів). Щомісячно надається гуманітарна допомога від АДРА, Джем, Лелека КР (продуктові та овочеві набори), також надавалися набори гігієнічні, матраци, вода, для дітей зимовий одяг, хліб кожного тижня від Миколаївського хліб заводу.
Допомога населенню в оформленні всіх видів грошової підтримки ( складання списків з персональними даними, реєстрація мешканців через вайбер, відправка фото- пакету документів).
Ведення реєстру пошкодженого майна всіх сіл, що входять до Високівського старостату.
Ведеться робота з громадянами які мають статус ВПО, надається допомога у вирішені нагальних питань.
Надаються довідки різних типів: про зареєстроване місце проживання, про фактичне місце проживання, про перебування дітей в період окупації ( для надання статусу дитини війни), про зруйноване або пошкоджене майно, довідки до натаріуса про проживання спадкоємця, про склад сім»ї.
Надання консультацій мешканцям старостату щодо пошкодженого майна, дії щодо подальшого отримання компенсації.
Консультації , щодо реєстрації народження, смерті, переоформленням будинків, спадкових справ.
Надання характеристик, надання довідок , щодо перебування чи відсутність на території старостата військовозобов’язаних. Ведення реєстру військовозобов’язаних осіб.
Надання інформації, щодо родичів безвісти зниклих військовослужбовців.
Взяв участь (прослухав):
-засідання комісій з надання компенсації за зруйноване майно;
-засідання комісій по наданню матеріальних допомог
-вебінари, наради, робочі зустрічі Глобал Комьюнітіз і Програми DOBRE за участі представників обласної адміністрації щодо відновлення громади;
Староста Високівського старостинського округу Олександр ПІХОЦЬКИЙ
Звіт старости Львівського старостинського округу (округ №2)
Тягинської сільської ради за 2024 рік
Про стан виконання програми соціально – економічного, культурного та духовного розвитку Львівського старостинського округу №2 за 2024 рік.
Керуючись Конституцією та Законом України, Положення про старосту та іншими нормативно – правовими актами , що визначають порядок його діяльності ,звітую:
загальна кількість населення Львівського старостинського округу станом на 01.01.2024 р. становить 179 осіб, домогосподарств – 138, відповідно на 20.12.2024 р. – 46 осіб, домогосподарств – 35. Площа населеного пункту-249,06 га. Загальна площа старостату-8401,8 га сільськогосподарських угідь – 7718,75 га, в тому числі ріллі – 7036,9887 га.
Протягом дев’яти місяців 2024 року робота Львівського старостату зосереджувалася на виконанні заходів, спрямованих на максимальну мобілізацію ресурсів, для розвитку, розв’язання гострих соціальних питань та підвищення добробуту населення.
Прийом громадян здійснювався за місцем роботи в межах робочого часу, та в позачерговий час за місцем проживання жителів села. Здійснювався моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, реалізації ними права на працю та медичну допомогу. За звітний період видано 947 довідок різного характеру, 65 витягів з погосподарських книг, 12 відповідей на звернення до ДУ «Херсонський обласний центр «11 відповідей на адвокатські запити, розглянуто і надано консультацій на 1121 усних звернень.
Повномасштабна війна проти України спричинила негативні тенденції у розвитку господарств, труднощі з логістикою, однак попри всі складнощі, населення с. Львове забезпечувалось продуктами харчування, бутильованою питною водою, гігієнічними наборами, твердим пічним паливом, будівельними матеріалами для ремонту пошкоджених будівель після обстрілів військами рф, грошовою допомогою, виплатою пенсій. І це все завдяки Міжнародними, благодійними та волонтерськими організаціями, а саме: «Актед», «Місто сила» , «Перспектива», «УВБК-ООН», «ХОКАРС» «Червоний Хрест», «Юнісеф», «Ранок відродження» , «Worid Gentra Kitchen» (Лелека ), «WGM», «Спадщина», «Вежа», «ХЛІБ», «Жовтий хліб». За поточний період з 01.01.2024 по 20.12.24р.- померлих- 13 чол.,загиблих-19 чол. поранених-24чол.
Староста Львівського старостинського округу Василь ГАЛУЗА
21.03.2025
ЗВІТ старости Ольгівського старостинського округу (округ № 3)
Тягинської сільської ради за 2024 рік
Керуючись Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими документами, що визначають порядок діяльності старости, пропоную звіт за 2024 рік.
У 2024 році основною роботою старости було забезпечення потреб населення. На 01.01.2024 року в Ольгівці залишалося 29 домогосподарств, 37 – осіб (на 01.01.2022 -1043 особи), з них: чоловіків – 22, жінок –15, осіб з обмеженими можливостями – 2, пенсійного віку – 11.
На початку року готувала інформацію для формування на 2024 рік потреб населення за категоріями: стать, статус, вік тощо (для Асоціації об’єднаних територіальних громад).
Для консультантів ДОБРЕ надавала дані про житловий фонд Ольгівки за 2022 – 2023 рік; соціально-демографічний склад громади.
Щомісячно і щотижня корегувала реєстр населення та здійснювала заходи із ведення погосподарського обліку.
Займалась евакуацією хворих та людей похилого віку із села Ольгівка, зв’язуючись з представниками SOS Дніпро і ставлячи для них мітку на Googl карті. Очікувала, супроводжувала працівників з евакуації, або вивозила для них людей в більш безпечні місця. (в м.Дніпро – 9 осіб, Одеса – 4 особи).
Оновлювала списки загиблих та поранених цивільних осіб (2022-2023 – 19 осіб, 2024 – 5).
Формувала списки чоловіків мобілізаційного віку, які проживають на території громади та списки мобілізованих до лав ЗСУ.
Співпрацюючи з працівниками поліції та військовими ЗСУ, надавала дані про обстріли в селі.
До липня 2024 оновлювала реєстр пошкоджених будинків та здавала щомісячний звіт.
Подавала біографічні дані про викраденого АТОвця та збирала відомості про його місце перебування.
Інформувала адміністрацію про померлих ольгівських людей та людей, яких хоронили в селі.
Готувала відомості з паспортними даними осіб, будинки яких зазнали пошкоджень, на отримання ремнаборів.
Доставляла особистим авто в с. Ольгівка все необхідне для населення: гуманітарну допомогу (хліб, продукти, гігієна, взуття, балони з газом); бензин для помпи на гасіння пожеж, для генератора (підзарядка ліхтариків, гаджетів, підпитка Starlinka); дизельне паливо (для генераторів на водопостачання та підвозу води по вулицях з пошкодженим водогоном).
Спочатку формувала відомості на потребу гуманітарної допомоги, а після її видачі заповнювала та здавала ці відомості. Робила звіт по використанню отриманого на старостат бензину та дизельного палива.
Готувала та корегувала відомості на МОМ (дрова) – 6 осіб. Через брак мобільного зв’язку та інтернету в селі, двічі оформляла грошову допомогу АКТЕД, перша – на опалювальний період (22 домогоспод.), друга – щорічна (29 сімей).
Тримаючи зв’язок з сім’ями, збирала необхідну інформацію про військовослужбовців, сформувала інформаційні довідки на чотирьох загиблих військовослужбовців для присвоєння звання Почесного громадянина.
Консультувала військовослужбовців та їхніх родичів щодо збору документів на матеріальну допомогу по мобілізації та пораненню, допомагала в формуванні та пересилці цієї документації.
Взяла участь/ прослухала:
– вебінар за підтримки Програми USAID « Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» ( DOBRE) на тему: «Організація діловодства: оформлення рішень. Візування документів. Порядок ведення погосподарських книг та їх передавання на архівне зберігання»;
-вебінари, наради, робочі зустрічі Глобал Комьюнітіз і Програми DOBRE за участі представників обласної адміністрації щодо відновлення громади;
-наради з приводу розробки Програми поводження з твердими побутовими відходами на території ради;
-прес-конференції Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень;
-засідання комісій з надання компенсації за зруйноване майно;
-засідання комісій по наданню матеріальних допомог.
Надавала необхідну інформацію з погосподарських та домових книг для спеціалістів ЦНАПу.
Станом на 19.12.2024 видано 157 документів (характеристик, листів та довідок різного змісту).
За розпорядженням начальника Тягинської сільської військової адміністрації в листопаді створила та веду Googl таблицю видачі гуманітарної допомоги Тягинської громади та здаю щотижневий та місячний звіт до Херсонської ОДА по потреби населення.
В кінці грудня розпочала роботу по внесенню персональних даних громадян Ольгівки до демографічного Реєстру громади.
Дякую начальнику СВА та замісникам, працівникам та спеціалістам сільської ради і адміністрації за співпрацю та допомогу.
Окрема подяка волонтерам, благодійним фондам, громадським організаціям.
Староста Ольгівського старостинського округу Тетяна ГАНДЗЮК
21.03.2025
ЗВІТ старости Бургунського старостинського округу (округ № 4)
Тягинської сільської ради за 2024 рік
Актуальна чисельність населення станом на січень 2024 року – 112 осіб, 75 домогосподарств. Серед них 57 пенсіонерів, 66 чоловіків, 46 жінок, 4 особи з інвалідністю.
Актуальна чисельність населення станом на листопад 2024 року – 30 осіб, 22 домогосподарства. Серед них 7 пенсіонерів, 20 чоловіків, 12 жінок, 3 особи з інвалідністю.
- Виїзні прийоми громадян кожного вівторка та четверга в с.Бургунка до серпня місяця, зараз населення приїздить у вівторок та середу коли є Укрпошта.
- Приймала участь у всіх засіданнях комісій при ВА.
САМООСВІТА
- Проходила онлайн тестування в лютому місяці «Кризові комунікації», «Персональна кібербезпека» та інші. Отримала 4 Сертифікати.
- Проходила онлайн навчання з 15 семінарів в ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНОЇ ОСВІТИ у червні-липні 2024 року в рамках проекту «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності» та отримала сертифікат.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
- Збір та здача документів на субсидію – 13
- Збір та здача документів на матеріальну допомогу військовим, матеріальну допомогу на лікування та поховання мешканців с.Бургунка.
- Здійснено супровід та доставку дров в с.Бургунка для громадян, які не отримали грошову допомогу.
- Ведення реєстру громадян на території села Бургунка та надання відомостей щоденно.
- Отримання, завантаження та розвантаження, доставка і видача гуманітарної допомоги.
- Робота з відомостями видачі гуманітарної допомоги (складання списків, заповнення та їх здача, фотозвіти).
- Доставка з укрпошти листів, посилок, пенсій та грошових виплат до серпня 2024 року.
- Оформлення всіх видів грошових допомог для населення с.Бургунка (складання списків за сказаними даними, реєстрація мешканців через вайбер зв’язок, надсилання фото пакету документів).
- Ведення реєстру пошкоджених будинків.
- На даний час отримано ел.ключі і проводиться робота щодо актуалізації даних стосовно зареєстрованого місця проживання осіб в Реєстрі Тягинської територіальної громади.
РОБОТА З НАСЕЛЕННЯМ
- Надання довідок про проживання, про реєстрацію, про перебування в окупації, про зруйноване або пошкоджене житло, довідки до нотаріуса про проживання спадкодавця, надання виписок з погосподарських книг.
- Надання консультацій мешканцям с.Бургунка, щодо пошкоджених будинків, їх фото, дії щодо подальших дій, щодо отримання. Консультації, щодо реєстрації народження, смерті, переоформлення будинків, спадкових справ та інше.
- Організовано отримання направлень від лікарів та допомога в перевезенні до лікарні мешканців с.Бургунка. Організовано доставку ліків згідно наданих списків мешканцями с.Бургунка .
- Надання характеристик на громадян с.Бургунка.
- Займалась евакуацією мешканців села до безпечних місць за їх проханням.
- Наразі організовано доставку гуманітарної допомоги до села раз на тиждень в понеділок трактором (домовились з місцевим мешканцем про використання трактору в гуманітарних цілях).
БЛАГОУСТРІЙ
- Організовано прибирання та косіння вулиць в населеному пункті.
- Доставка та організація робіт по ремонту будинків від БФ «Небо України» та іншими наборами ремкомплектів – загалом відремонтовано 50 будинків.
ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ
- Щомісячне надання звітів, про актуальних списків населення. Надання довідок та характеристик.
- Надання фото зруйнованих будинків
- Подання відомостей, щодо обстрілів на території села та авіаударів
- Співпраця з СБУ щодо місцевих жителів.
РОБОТА ПО ТЦК
- Надання довідок щодо перебування чи відсутність на території села Бургунка військовослужбовців .
- Надання інформації, щодо родичів та контактів безвісти зниклих військовослужбовців.
- Надання відомостей, щодо актуальних списків населення призивного віку.
- Ведення реєстру військовозобов’язаних.
РОБОТА ПО ЖКГ
- Доставка палива на генератор – подача води здійснювалась через день приблизно 15-16 разів на місяць до серпня 2024 року. Було досягнуто домовленості з командиром військової частини А7395 Христіним А.І, щодо допомоги в придбанні ДП на свердловину . Розрахунок : 5,5 – 6 год роботи генератора по 4 л на год – 22 (24) л в день, вода подається через день, а це 15-16 днів в місяць. Потреба становить : 330 (360) л в місяць. Тягинською ВА надається 160 л ДП на місяць.
- В серпні в результаті обстрілу було пошкоджено генератор, генератор було відремонтовано, організовано доставку генератора в с.Бургунка, замінили кабель (кабель було отримано в ВА, але в результаті обстрілу сільського клубу де його розвантажили, кабель згорів. Вимушені були знайти альтернативу). Зараз вода подається один раз на тиждень, свердловина працює 5 – 6 год, вода надходить тільки на 4 вулиці.
- Ведення обліку використання палива на генератор ( складання відомостей через день та Актів списання пального)
РОБОТА З АРХІВОМ
- Вивіз архіву з с. Бургунка, організовано доставку трьох сейфів, зроблено інвентаризацію архівних документів. Здано перелік архівних справ до відділу кадрів.
- Зроблено інвентаризацію отриманих матеріальних цінностей, зроблено акти передачі та акти на списання знищених мат.цінностей.
- Організовано доставку вцілілих матеріальних цінностей та інструментів.
- Отримано витяги з єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо факту пошкодження та руйнації будівль, що знаходяться на балансі сільської ради, а саме: дитячий дошкільний заклад, ЗПЗСО, адмін.приміщення, сільський клуб та їдальня.
Староста Бургунського старостинського округу Інна МАРИНЕЦЬ
21.03.2025
ЗВІТ старости Високівського старостинського округу (округ № 1)
Тягинської сільської ради за 2023 рік
До складу Високівського старостинського округу №1 входить п»ять сіл (Високе, Вірівка, Таврійське, Матросівка, Львівські Отруби ) наявне населення на січень 2023 року 608 – чоловік, дворів – 247, дітей – 99 чол, чол – 254, жінок – 25
Було облаштовано ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ який працював з 8.00 год до 16.00 год. за адресою вул. Центральна буд.9. Саме приміщення забезпечено вогнегасниками, генератором, ел.чайник, подовжувачі, старлінк, необхідною кількістю води, продуктами харчування, ліками, одноразовим посудом. Встановлено очисну станцію для води.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
Збір документів та оформлення субсидії .
Збір потреби в памперсах,, інвалідних візків, милиць для лежачих хворих та доставка всього необхідного.
Складання списків та видача зимового одягу для дітей від ЮНІСЕФ.
Організовано доставку з м.Херсон дров та роздача їх пенсіонерам, яким виповнилось 75 р та більше. Здійснював доставку дров в села , що входять до складу Високівського старостинського округу ( Високе, Вірівка, Матросівка, Таврійське, Львівські Отруби) для громадян, які не отримали грошову допомогу від міжнародних організацій.
Ведення реєстру громадян на території Високівського старостинського округу та надання відомостей щоденно. Отримання, доставка і видача гум.допомоги .
Робота з відомостями видачі гум.допомоги ( складання списків, заповнення та їх здача, фотозвіти). Ведення реєстру пошкоджених будинків.
РОБОТА З НАСЕЛЕННЯМ
Старостинським округом надавалися довідоки про проживання, про реєстрацію, про перебування в окупації, про зруйноване або пошкоджене житло, довідки до нотаріуса про проживання спадкодавця, надання характеристик на громадян.
Надання консультацій мешканцям Високівського старостинського округу щодо пошкоджених будинків, їх фото, дії щодо подальших дій. Консультації, щодо реєстрації народження, смерті, переоформлення будинків, спадкових справ .
Все населення старостинського округу ( та громадяни які мають статус ВПО) ,забезпечені буржуйками, кухонними наборами, павер.банками, ліхтарями, одягом, продуктовими та гігієнічними наборами.
Наразі організовано доставку гум.допомоги до села Вірівка, Таврійське, Високе, Матросівка, Львівські Отруби ( хліб – два рази на тиждень, продуктові та гігієнічні набори – три рази на місяць також організовувалася доставка гуманітарної допомоги від волонтерів).
БЛАГОУСТРІЙ
Видача будівельних матеріалів населенню на пошкоджені будинки під час обстрілів, організація ремонту пошкоджених будинків за заявою мешканців .
Організовано прибирання та косіння вулиць в населеному пункті.
Організовано збір сміття та його вивіз у відведене місце.
ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ
Щомісячне надання звітів, про наявне населення. Надання довідок та характеристик.
Подання відомостей, щодо обстрілів на території села та авіа.ударів
Співпраця з СБУ щодо місцевих жителів.
РОБОТА ПО ТЦК
Надання довідок щодо перебування чи відсутність на території Високівського старостинського округу військовослужбовців .
Надання інформації, щодо родичів та контактів безвісти зниклих військовослужбовців.
Надання відомостей наявного населення призивного віку
Ведення реєстру військовозобов’язаних
Староста Високівського старостинського округу Олександр ПІХОЦЬКИЙ
ЗВІТ старости Ольгівського старостинського округу (округ № 3)
Тягинської сільської ради за 2023 рік
Керуючись Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими документами, що визначають порядок діяльності старости, пропоную звіт за 2023 рік.
У 2023 році основною роботою старости було формування та забезпечення потреб людей, що залишились на території села, надання консультацій з різного роду питань особам, що покинули територію громади та видачі їм довідок. В межах безпеки, задовільняючи інтереси жителів старостату, не все інформування населення здійснювалось на дошках оголошень та через офіційну сторінку у фейсбуці, загалом – індивідуально через засоби зв’язку.
В Ольгівці з 07.11.2022 немає електроенергії, зв’язок та інтернет – в декількох місцях на околицях села. Отриманий на початку року Starlink налаштувався у червні.
Протягом звітного року формувала потреби населення за категоріями (стать, статус, вік тощо). Складала відомості по формі для отримання допомоги, доставляла її в Пункт Незламності та після видачі здавала відомості з фотозвітами. Видачу гуманітарної допомоги здійснювали три працівника Ольгівського ЗДО, у вересні Пункт Незламності зруйновано, працівники евакуювались. Надалі гуманітарну допомогу, пальне тощо підвозила до особи, оформленої в Центрі зайнятості, яка допомагала людям з розподілом допомоги та підзарядкою гаджетів.
Зібрала розкидані від обстрілів архівні документи, зробила опис справ та перевезла в більш безпечне місце.
Соціальний захист
У 2023 році в селі посилились обстріли, на 01.01.2023 року в Ольгівці залишалося 190 домогосподарств, 360 – осіб (на 01.01.2022 -1043 особи), з них: чоловіків – 139, жінок –194, дітей – 27, пенсійного віку – 140, осіб з обмеженими можливостями – 8 (з них – одна дитина).
У звітному році займалась евакуацією населення. Більше 50 осіб евакуювались через волонтерів, 12 маломобільних та літніх людей– через «Дніпро-SOS».
Спільно з Бериславською адміністрацією та робітниками поліції проводилась роз’яснювальна робота з батьками дітей щодо небезпечності їхнього перебування на території села та негайної евакуації (в травні залишалась одна дитина, до вересня – жодної).
Щодня та щотижня подавала оперативну інформацію щодо ситуації в селі: обстріли, пожежі, поранення, кількість населення, видача гуманітарної допомоги тощо. Оновлювала списки: загиблих та поранених військових (1) , цивільних (18), похованих на Ольгівському кладовищі (4). Формувала списки військовозобов’язаних осіб.
Оформила 32 справи на отримання субсидії та відправила Укрпоштою (для цього заповнено паперові заяви та декларації, видано необхідні довідки), 26-тьом із них призначено субсидії. Через відсутність зв’язку та інтернету допомагала в оформленні грошової допомоги від французької організації. Складала списки і відомості на дрова від благодійних організацій.
Зібрала та надала інформацію про загиблого Захисника згідно Положення про Почесного громадянина.
Благоустрій та комунальні питання
Заповнювала анкети-опитувальники для забезпечення громади будівельними матеріалами, в подальшому – відомості (по формі) «Проліска» для отримання ремнаборів. Доставляла матеріали до Ольгівського Пункту Незламності, де вони видавались для швидкого ремонту пошкоджених будинків.
В Ольгівці – чотири свердловини, одна з них законсервована. Три свердловини та три дизельні генератори забезпечували водопостачання до жовтня, надалі в одній свердловині не було потреби (люди евакуювались), одна – вийшла із ладу під час обстрілів. До кінця року башта по вул. Олександра Ковальчука двічі на тиждень забезпечувала людей водою.
В червні після підриву Каховської ГЕС відбирала зразки води для лабораторних досліджень. Доставила із с. Високе очисну станцію в(ід БО «Київ Волонтерський) для очистки води. 5 серпня станцію встановлено в Пункті Незламності, і люди почали користуватися очищеною питною водою.
Як член штабу з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій двічі на день вела заміри та звітувала про підняття, а потім – спаду води в річці Козак. Підтоплення в домогосподарствах не відбулося, було затоплено шляхове з’єднання між с. Ольгівка та поселенням «інтернат» (2,5 м в найнижчій точці дороги)
Через постійні обстріли, відсутність зв’язку та інтернету, що унеможливлювало виклик та виїзд пожежної допомоги, створена добровільна пожежна бригада, яка отримала від адміністрації помпу, ємнісь тощо. Доставку пального (яке надавала Тягинська СВА) та його списання здійснювала щомісячно.
Пройшла онлайн-навчання та отримала про це посвідчення: у серпні – з питань пожежної безпеки, у вересні – з цивільного захисту.
Оновлювала реєстр та звітувала про пошкоджені/зруйновані будинки.
Дякую начальнику СВА, замісникам, працівникам, спеціалістам сільської ради і адміністрації за співпрацю та допомогу.
Велика дяка волонтерам, благодійним фондам, громадським організаціям. І окрема вдячність Ольгівському фермеру Кажану Василю за надання допомоги та свого автомобіля ГАЗ для перевезення великогабаритної гуманітарної допомоги: ремнаборів, генераторів, очисних тощо.
Староста Ольгівського старостинського округу Тетяна ГАНДЗЮК
ЗВІТ старости Бургунського старостинського округу (округ № 4)
Тягинської сільської ради за 2023 рік
Актуальна чисельність населення станом на січень 2023 року – 486 осіб, 338 домогосподарств. Серед них:
208 осіб – | Жінки |
189 осіб – | Чоловіки |
66 осіб – | Діти |
18 осіб – | Люди з інвалідністю |
5 осіб – | Маломобільні люди |
6 осіб – | Інсулінозалежні |
198 осіб – | Пенсіонери |
В населеному пункті працювало три магазини:
- ПП «Лебедко Л.О.»
- ПП «Анастюк К.М.»
- ПП «Трусілов В.В.»
Функціонував ФП, де проводили прийом мешканців та надавалась необхідна перша допомога, старостою організовано доставку медичних препаратів та ліків, які були надані за потребами населення.
Місце роботи старости знаходилось в адміністративній будівлі (поліцейска станція). Пункт видачі гуманітарної допомоги знаходився в сільському клубі.
Було облаштовано ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ, який працював з 9.00 год до 16.00 год. за адресою вул., Молодіжна буд.13. Приміщення було забезпечено вогнегасниками, генератором, електричним чайником, подовжувачами, системою Starlink, необхідною кількістю води, продуктами харчування, ліками, одноразовим посудом. Встановлено станцію для очищення води.
Інформувала населення, щодо рішеннь Ради Оборони Херсонської обласної військової адміністрації та розпорядження видані головою Тягинської ВА ( оголошувала під час видачі гуманітарної допомоги та розвішувала на дошці оголошеннь).
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
- Збір та здача документів на оформлення житлової субсидії.
- Збір потреби та доставка всього необхідного для соціально вразливих категорій населення (памперси, пеленки, інвалідні візки, милиці, засоби гігієни).
- Формування списків та видача зимового одягу для дітей від ЮНІСЕФ.
- Організовано доставку з м. Херсон твердого палива та роздача їх пенсіонерам, яким виповнилось 75 р та більше.
- Здійснювався супровід та доставка твердого палива в с.Бургунка для громадян, які не отримали грошову допомогу від міжнародних організацій.
- Ведення реєстру населення на території села Бургунка та надання відомостей – щоденно.
- Отримання, завантаження та розвантаження, доставка і видача гуманітарної допомоги.
- Робота з відомостями видачі гуманітарної допомоги (складання списків, заповнення та їх здача, фотозвіти).
- Доставка з укр. пошти листів, посилок, пенсій та грошових виплат.
- Оформлення всіх видів грошових допомог для населення с.Бургунка
(складання списків за вказаними формами, реєстрація мешканців через вайбер зв’язок, відправка фото пакету документів).
- Ведення реєстру пошкоджених будинків.
РОБОТА З НАСЕЛЕННЯМ
- Надання довідок про проживання, про реєстрацію, про перебування в окупації, про зруйноване або пошкоджене житло, довідки до нотаріуса про проживання спадкодавця, надання виписок з погосподарських книг.
- Надання консультацій мешканцям с.Бургунка, щодо пошкоджених будинків, їх фото, дії щодо подальшого отримання кампенсації. Консультації, щодо реєстрації народження, смерті, переоформлення будинків, спадкових справ та інше.
- Організація отримання медичних послуг та супровід в лікарню мешканців с.Бургунка. Організовувала доставку ліків згідно наданих списків мешканцями округу.
- Надання характеристик на громадян с.Бургунка
- Евакуацієя мешканців села до безпечних місць за їх проханням, як через волонтерів так і особисто.
- Забезпечено населення буржуйками, кухонними наборами, павербанками, ліхтарями, одягом, генераторами, продуктовими та гігієнічними наборами.
- Здійснювався контроль підняття рівня води в результаті підриву військовими рф греблі Каховської ГЕС, а потім його спад. Надавались відомості кожні 2 год. Надання відомостей про кількість постраждалих домогосподарств та евакуйованого населення з місць підтоплення. В подальшому доставка постраждалим посуду, побутової техніки, продуктів харчування.
БЛАГОУСТРІЙ
- Доставка та видача будівельних матеріалів населенню на частковий ремонт пошкоджених будинків під час обстрілів, організація ремонту пошкоджених будинків за заявою мешканців .
- Організовано прибирання та косіння вулиць в населеному пункті.
- Організовано збір сміття та його вивіз у відведене місце.
ПРАВООХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ
- Щомісячне надання звітів, про актуальну чисельність населення. Надання довідок та характеристик.
- Надання фото зруйнованих будинків
- Подання відомостей, щодо обстрілів на території села та авіа.ударів
- Співпраця з СБУ щодо місцевих жителів.
РОБОТА ПО ТЦК
- Надання довідок щодо перебування чи відсутність на території села Бургунка військовослужбовців .
- Надання інформації, щодо родичів та контактів безвісти зниклих військовослужбовців.
- Надання відомостей, щодо актуальних списків населення призивного віку
- Ведення реєстру військовозобов’язаних
РОБОТА ПО ЖКГ
- Доставка палива на генератор який надавали в ВА – подача води здійснювалась через день приблизно 15-16 разів на місяць. Було досягнуто домовленості з командиром військової частини А7395 Христіним А.І, щодо допомоги в придбанні ДП на свердловину, якої не вистачало .
- Проводився ремонт водогону по вул.Садовій та заміна глибинного насосу.
- Ведення обліку використання палива на генератор ( формування відомостей через день та Актів списання пального)
Староста Бургунського старостинського округу Інна МАРИНЕЦЬ
Звіт про роботу Старости Одрадокам’янського старостинського округу №5
Тягинської сільської ради за 2021 рік
Діяльність старости була спрямована на захист інтересів мешканців старостинського округу. Постійно виходила з пропозиціями до Тягинської сільської ради щодо покращення ситуації забезпечення населення водою (придбання веж Рожновського, лічильників, погашення заборгованості;
– про необхідність проведення ремонтних робіт в приміщенні музею-бібліотеки (відкоси 23-х вікон, внутрішній та зовнішній ремонт);
-про ремонт доріг(всього: 26 км; із них: 16 км – капітальний ремонт,10 км-ямковий ремонт);
-про резервування вільних земельних ділянок для розміщення кладовищ в обох селах); про підключення інтернету до закладів культури;
– про придбання оргтехніки для працівників старостату; про виділення коштів на придбання обладнання для мотокоси (Штиль-350);
– про виділення штатної одиниці тренера-викладача з вільної боротьби та 0,5 ставки художнього керівника БК в селі Одрадокам’янка;
-про виділення дезінфекційних засобів .
Вносила пропозиції щодо усунення недоліків з питань утримання санітарного стану території : ПРаТ» Кам’янський», всіх установ, незалежно від форм власності розташованих на території старостинського округу;
-до Бериславського районного суду :-про розгляд справи без присутності працівників старостату;
-про надання копії рішення суду про позбавлення батьківських прав на Корніловського Валерія Вікторовича,1961 р.н.; до Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області,
-ТОВ « ТЕС-КО» Конопельку О.В. про надання матеріальної допомоги на ремонт крівлі Одрадокам’янського музею-бібліотеки,
-до ТОВ «ХОЕК»: про скошення бур’яну на охоронній зоні території підстанції (8 трансформаторів) ;
-про заміну аварійних електроопор по вулиці Гагаріна з №1 по №10 в селі Одрадокам’янка та по вулиці Мічуріна, будинок №18, по вулиці Виноградна, будинок №2.
Брала участь у роботі засідань виконкому сільської ради, постійних комісій, сесій Тягинської сільської ради, де розглядалися питання життя людей округу.
На виконання Законів України: « Про місцеве самоврядування в Україні», про благоустрій населених пунктів, «Про охорону навколишнього природного середовища», на території Одрадокам’янського старостинського округу №5 було реалізовано комплекс заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані, очищення та озеленення територій. Ця робота була проведена у наступних напрямках:
-організовано систематичний вивіз ТПВ, 25 числа, щомісячно (майже всю весну та літо вивозилося по 6 причепів побутового сміття в селі Одрадокам’янка та по 3 причепи в селі Миколаївка );
-регулярно проводилися суботники на сміттєзвалищах та ліквідовувалися стихійні;
–за рахунок одноосібників :Сердюк В.Ф., Кострової А.М., Посвалюка Д.Л. ,Савенко К.В., Агакішиєва Р.С., 16.04.2021 року в селі Одрадокам’янка;
-24.04.2021 року в селі Миколаївка були проведені суботники із залученням транспорту, в період проведення місячника з благоустрою.
У селі Одрадокам’янка організовано вивіз ТПВ на територію гноєсховища, яке знаходиться на балансі ТОВ «Техтранссервіс» ( Карчков В.Р.), який надав клопотання про безоплатну його передачу на баланс сільської ради .На сьогоднішній день сміттєзвалище не узаконене ;
-вивезено шість тонн сміття від приміщення амбулаторії та лазні (транспорт Матяш С.О., Мірошніченкео О.Д.);
– прибиралися прилеглі земельні ділянки вздовж траси від моста Шилова Балка до межі з Бургунським старостинським округом, курган Скіфська могила, та арка при в’їзді в село, доглядали за клумбами та висаджували квіти .
Про рівень культури нації, чи навіть окремого села завжди судять з огляду на стан місцевих кладовищ.
-10.04.2021 року організували Толоку по прибиранню та санітарній очистці сільського кладовища в селі Одрадокам’янка. Відгукнулися біля 150 мешканців села. Разом очистили територію від териконів сміття, сухостою, (зрізали аварійні дерева, корчували пні, поросль кущі, вивезли купи глини, використані вінки та пластмасові квіти), побілували ритуальний майданчик, пофарбували лавочки та ніші, висадили 100 дерев, засадили тополину аллею перед кладовищем. Молоденькі деревця надав одноосібник Безпоясний В.М..; ПРаТ «Кам’янський » задіяв свій трактор;
– з обох боків кладовища вирили дві санітарні ями для складування сміття.
– 26.04.2021 року мешканцем села Одрадокам’янка Левчуком В.В. завезено три машини землі на кладовище с.Одрадокам’янка для підсипання могилок та Мірошніченком О.Д. дві машини на кладовище в село Миколаївку.
В результаті великої кількості дощових опадів, на обох кладовищах просів ґрунт на місцях поховання, порушилася їх цілісність, деформувалися огорожі та пам’ятники, було завезено додатково по дві машини землі на обидва кладовища.
– з метою забезпечення належного санітарного стану на кладовищах та виходячи з побажань мешканців сіл, які рекомендували ввести покладання живих, а не пластмасових квітів: сіяти газонну траву, декоративні рослини, що витісняють бур’яни, робити вінки з хвої.
У результаті злагоджених дій з вуличними комітетами, провели воду на кладовище в селі Одрадокам’янка з обох сторін: з лівої сторони протяжністю 78 метрів, де ліквідували також порив магістралі, та з правої сторони протяжністю- 100 метрів, де по під дорогою, щоб її не розривати, протяжністю 17 метрів встановили футляр та два приямка, попередньо погодивши з районним газовим управлінням та дирекцією Укртелекомом.
Неохайна галявина псує привабливість любої території, з іншого боку, рівненько викошена місцевість перетворить любе місце у затишне, у цьому році дощове літо надало багато проблем у боротьбі з бур’янами, із займанням сухої трави, з розмноженням кліщів, тому приділялася велика увага покосу трави.
-протягом літнього періоду фермером Садиком А.В. проводилося чотирьохразове скошування трави, кущів, чагарників, великих бур’янів власним трактором по узбіччю доріг в населених пунктах , починаючи від в’їзду в село.
– систематично проводилися покоси трави в місцях загального користування : зупинки, прилегла територія пустуючих приміщень -лазні, старого спортзалу, продовольчого магазину по вулиці Виноградній в селі Одрадокам’янка, біля музичної школи, на цвинтарях.
– проводилася роз’яснювальна робота та вручалися Попередження власникам житлових будинків та підприємцям, щодо приведення в належний санітарний стан прилеглих земельних ділянок;
-провели суботник на території Храму Святого Іллі, пофарбували Хрест, побілували дерева, регулярно скошували траву на земельній ділянці, що виділена під забудову майбутньої церкви;
-проводилася робота по прибиранню пустуючих приміщень(Лазня);
– створені умови біля приміщень старостату, амбулаторії, аптеки в селі Одрадокам’янка та ФАПу, прод. магазину в селі Миколаївка для безперешкодного доступу осіб з обмеженими можливостями до всіх об’єктів ( 5 пандусів);
– зроблено поріг до приміщення касира КП «Одрадокам’янське» в селі Миколаївка ;
-засклували пошкоджені вікна на першому та другому поверсі БК в селі Одрадокам’янка ;
-встановили два вікна та двоє дверей в громадські вбиральні по вулиці Вишневій в селі Одрадокам’янка;
-проводилася робота по утриманню історичної спадщини.Членом виконкому Савенко К.В. та її сім’єю було відремонтовано пам’ятник загиблим воїнам-односельчанам в селі Миколаївка .
– разом з КП «Одрадокам’янське » провели ремонтні косметичні роботи біля пам’ятника загиблим воїнам- односельчанам в селі Одрадокам’янка:побілували стеллу, фарбували бордюри, поштукатурили тумбу пам’ятника засадили клумби квітами, але цей об’єкт потребує капітального ремонту;
– проведено часткові ремонтні роботи та фарбування : трьох зупинок, двох дощок оголошення, відремонтовано два приміщення старостату: зал засідань та приймальний кабінет;
– розпочато будівництво дитячого майданчика в селі Миколаївка по вулиці Виноградній;
– позакривали відкриті ємності (за БК була відкрита ємність глибиною шість метрів, наповнена водою та в центрі села по вулиці Вишневій);
-з метою впорядкування нумерації житлових будинків , установлено 250 штук табличок з назвами вулиць при допомозі фонду І.Колихаєва;
-утримувалися в належному стані клумби в центрі села Одрадокам’янка та засаджено сквер по вулиці Набережна;
-повільними темпами йде робота по забезпеченню зовнішнього освітлення всіх вулиць, частково, за рахунок населення та підприємців торгівлі (вулиця Садова, Спічак Л.К.; вулиця З.Космодем’янська-Безпоясний В.М.,Богун В.В.,Спічак Л.М.);
-забезпечується зимове утримання доріг по мірі можливості , так завезено 1,5 тонни
суміші з жужелиці та піску для посипання дороги на дамбі, та розсипано на аварійних дільницях доріг між селами;
-напередодні Нового року та Різдвяних свят були встановлені на центральних площах в обох селах прикрашені ялинки;
-озеленення населених місць -це комплекс робіт зі створення та використання зелених насаджень.Старостинський округ взяв участь у акції екологічного проекту « Зелена країна », протягом поточного року висаджено 600 дерев,170 штук кущів, 160 прибудинкових квітників, якими обсаджено територію БК, закладів освіти, медицини, церкви, лазні, дорогу до Чайків, кладовище, балку в селі Миколаївка ;
-зелені насадження сприяють покращенню санітарно-гігієничних умов та поліпшення мікроклімату в селах, із цією метою проводилася робота з населенням по відновленню кількості дерев на прибудинкових територіях.
Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальних відносин обслуговування громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки , залишається одним із приорітетних завдань соціального захисту населення округу .
Вся соціальна робота була спрямована на своєчасне надання якісних послуг населенню: за звітній період видано 1348 довідок різного змісту- про склад сім’ї, про землю, з місця реєстрації, про утримання худоби, на отримання соціальної допомоги, субсидії тв інші.
Оформлено та відправлено до Бериславського УСЗН -364 справи, вчинено 14 нотаріальних дій та видано 19 довіреностей (прирівняних).
Основним завданням був захист прав дітей, запобігання бездоглядності та здійснення контролю за їх утриманням. Разом з соціальним працівником Кривоус Г.П. були проведені виїзди в неблагополучні сім’ї, де проводили роз’яснювальну роботу з батьками: Сіда Таїсія Володимирівна,Сіда Тетяна Вікторівна, Яковенко Наталя Іванівна, Яковенко Сергій Вікторович, Німченко Оксана Сергіївна, Буряк Наталя Ігорівна, Власова Ольга Валеріївна.
– Протягом року забезпечили захоронення сімох безрідних осіб:Пукан О.М. за рахунок населення; сестри Кіктенко О.П.,Кіктенко Т.П., які зареєстровані в м.Херсоні, проживали в с. Одрадокам’янка за кошти тітки із Черкаської області, яка була сповіщена старостатом та розрахувалася за борг з ритуальною службою, Шакула О.М за рахунок населення (збір коштів), Масюткін М.С.,Масюткін В.С. за їхні кошти, у них залишилося вилучене майно, яке необхідно визначити на сьогоднішній день, Перепелиці В.П. провели захоронення за кошти населення та бюджету сільської ради;
-в приміщення старостату небайдужі люди приносять непотрібні їм речі. Натомість ті, хто потребує їх –беруть безкоштовно.Так, роздано більше як 500 кг гуманітарної допомоги для малозабезпечених сімей;
-відправлено на лікування безхатька Корніловського В.В. в хірургічне відділення Бериславської РЦЛ, із 06.03.2021 року по 15.03.2021 року, який на сьогоднішній день знаходиться у Центрі реабілітації Арбузинського приюту.
-завезено по 2,5 складометра дров сім’ям: учаснику АТО/ООС Мірошніченко В.О. та вдові загиблого воїна АТО Кривоус Т.П.
-оформлено 250 договорів із газопостачальною компанією « Нафтогаз України ». Була організована робота з контролерами по проведенню ревізії для людей, які мали переплату за газопостачання у ПАТ «Херсонгаз» та повернено її 50- ом абонентам .
Не секрет, що для старостинського округу серйозної уваги потребують місцеві дороги. Це справа великих капітальних затрат.На початку року з бюджету громади було виділено 75000 грн для ремонту доріг. За ці кошти було зроблено ремонт доріг в селі Одрадокам’янка по вулиці Вишневій №1, винзавод, по вулиці Набережній, (перехрестя), перехрестя вулиці Виноградної та провулку Шкільний, (трансформатор), вулиці Херсонська та провулку Шкільний (перехрестя).
В рамках підготовки місцевих доріг до осінньо-зимового періоду за сприяння ДП «Місцеві дороги Херсонщини » було проведено ремонт доріг місцевого користування .
– 02.04.2021 року разом з небайдужими мешканцями вулиць , а саме :Дніпровської, З.Космодем’янської, Виноградної, Шевченко, були засипані на вуличних дорогах ями, утворені внаслідок руху вантажних машин;
-двічі засипали ями на перехресті провулку Шкільний ;
-12.07.2021 року в селі Миколаївка був проведений суботник по відведенню води;
-зроблено два стоки (дамби), завезено 10 причепів будматеріалів з (прививочної) на дорогу біля тракторної майстерні,з метою її підвищення, щоб ліквідувати стоки води на нижню частину вулиці Комарова, дорога якої була розмита після дощових ливнів,
– також шість тракторних причепів завезено та утрамбовано на вуличну дорогу, яка була вимита водою;
-провели 16 вуличних сходів на яких обрали склад вуличних комітетів та обговорювали питання охорони порядку, благоустрою прилеглих територій, ремонту доріг, освітлення вулиць та піднімалося питання про епідемічну обстановку на території округу ;
-ведеться прийом громадян щосереди в селі Миколаївка та прийом громадян в селі Одрадокам’янка: понеділок, п’ятниця, з метою аби бути проінформованою про потреби й проблеми людей та вчасно на них реагувати.
На цій роботі ми не зупиняємося, а будемо працювати далі над тим, щоб замінити стару водопровідну мережу на нову, встановити башти Рожновського, виконати внутрішній та зовнішній ремонт музею-бібліотеки, роботи по освітленню вулиць та інші питання.
Нехай розуміння і підтримка усієї нашої громади завжди надають впевненість у подоланні перешкод і досягненні бажаних результатів, навіть у найскладніших ситуаціях.
Староста Надія ЛЕМЕШОВА
Звіт старости Бургунського старостинського округу №4
Тягинської сільської ради за 2021 рік
Рішенням першої сесії Тягинської сільської ради VIII скликання від 23.12.2020 року №22 на території Тягинської сільської ради утворено старостинський округ з центром у с.Бургунка, що складається з одного села Бургунка Бериславського району Херсонської області. Визначено, що за адресою: село Бургунка, вулиця Молодіжна, будинок 13 знаходиться адміністративна будівля Бургунського старостинського округу, яка є робочим місцем старости.
Рішенням цієї ж сесії мене затверджено на посаді старости Бургунського старостинського округу на строк повноважень Тягинської сільської ради та затверджено Положення про старосту» .
Усвідомлюючи те, що на мене покладена відповідальність перед мешканцями громади, перед керівництвом та самою собою – мною виконувались обов’язки визначені Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів, Статутом Тягинської сільської ради, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими актами, що визначають порядок його діяльності, звітую про роботу Бургунського старостинського округу за 2021 рік.
За посадою я є членом виконавчого комітету Тягинської сільської ради, представляю інтереси жителів Бургунського старостинського округу (село Бургунка). Одним із завдань,до органів місцевого самоврядування відповідно до Положення про старосту, є сприяння жителям округу у підготовці документів, що подаються до Тягинської сільської ради та виконавчого органу. Надається допомога пенсіонерам, щодо подачі показників за електроенергію до ХОЕК. Надавалась допомога, щодо реєстрації безробітних громадян в Бериславському центрі зайнятості через додаток «Дія». Сприяю виконанню на території старостинського округу сільської ради Програми соціально-економічного та культурного розвитку на відповідний рік, затвердженої рішенням сесії сільської ради. Розроблено презентацію до програми соціально-економічного та культурного розвитку з найбільшими проблемами в Бургунському старостинському окрузі. Та зроблено презентацію того, що було зроблено на території старостинського округу за 6 місяців. Всі презентації та таблиці подані до Тягинської сільської ради та включені до програми соціально-економічного розвитку Тягинської сільської ради на 2022-2024 роки». Беру участь у засіданнях виконавчого комітету сільської ради та сесіях сільської ради.
На території старостинського округу послуги соціального характеру населенню, зареєстрованому на території надаються завдяки програмному комплексу « Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».
З 1 квітня 2021 року органи реєстрації здійснюють ведення реєстрів територіальних громад виключно в електронній формі. Для здійснення обліку міграції населення та встановлення точної кількості осіб, що проживають на певній території запроваджено автоматизовану систему – Реєстр територіальної громади, основна ідея якої спрямована на створення єдиного інформаційного простору та передумов для переходу на електронний документообіг.
Приймала участь у комісії з перейменування вулиці Терешкової на вулицю Квітнева відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Виступала перед депутатським корпусом з приводу соціально економічного розвитку Бургунського старостинського округу.
Прийом громадян здійснюється за місцем роботи в межах робочого часу та в неробочий час за місцем проживання жителів села. За звітній період прийнято 667 громадян по різних питаннях ( це лише ті мешканці що зверталися за отриманням соц.послуг, отриманням довідок, характеристик, щодо вчинення нотаріальних дій). Однак цей показник врази більший, оскільки щодня мешканці округу звертаються та отримують роз’яснення й в телефонному режимі і не на робочому місці. Здійснюється моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу. Жителі села беруть активну участь в соціально-економічному та культурному житті округу. Надаються пропозиції щодо, ремонту доріг комунальної власності, вуличного освітлення, благоустрою села. Надається допомога жителям громади щодо переадресації заяв різного характеру, пропозицій, інформацій посадовим особам сільської ради та її виконавчого комітету.
Старостат складається з одного села Бургунка, в якому проживають 1157 (1109 зареєстрованих та 48 незареєстрованих) жителів різної вікової категорії, з них пенсіонерів – 209 чол., дітей до 18 років – 228 чол., працездатне населення – 672 чол.
За 2021 рік прибуло 15 чол., вибуло 12 чол., народилось – 7 чол.,померло – 21 чол.
За звітній період на території Бургунського старостинського округу вчинено вчинено 126 нотаріальних дій. 39 нотаріальних дій, віднесених законом до відання посадових осіб органів місцевого самоврядування згідно зі статтею 37 Закону України «Про нотаріат» (справжність підпису на заявах). Мною посвідчено 65 довіреностей, зареєстровано 22 заповітипро що скеровано відповідно до Херсонської філії ДП «Національні інформаційні системи» для подальшої реєстрації заповітів в Спадковому реєстрі нотаріальних дій. Отримано 22 витяги про успішну реєстрацію. Розглядала та писала листи про помилки в раніше реєстрованих заповітах та направляла до НАІС листи про виправлення помилок в Спадковому реєстрі, всі вирішено позитивно.
Ведеться погосподарський облік домогосподарств, як вид первинного обліку та на початку 2021 року приймала участь в перезакладанні книг погосподарського обліку на 2021-2025 роки, заведено 5 книг та здала успішно звіт 6-сільрада.
Прийнято та передано до різних органів (соц.захист та сільської ради) заяв на отримання допомоги від учасників АТО, учасників бойових дій -7, постраждалих внаслідок ЧАЕС – 10, заяв на виплату матеріальної допомоги на лікування – 2.Складено 94 актів обстеження матеріально-побутових умов сімей. Видано 21 характеристику до різних організацій. Надавалась допомога в оформленні субсидій – 64, соц.допомоги – 83, справ АТО – 7 та УБД -3. Приймала участь у вилученні дітей з родини Попової О.Є. та збиранні необхідних документів разом зі службою у справах дітей Тягинської сільської ради.
В Бургунському старостинському окрузі здійснюю діловодство відповідно до затвердженої номенклатури справ. За звітній період, відповідно до наданих повноважень, видано 510 довідок різного характеру, направлено 138 документів (вихідна документація, в т.ч. листування з різними організаціями) відповіді на запити різних установ, інформації –131.
За звітний період подано9 клопотань до сільського голови Тягинської сільської ради, а саме: щодо ремонту башти Рожновського та водогону– 2, про графік роботи сільського клубу – 1, про проблеми старостинського округу – 3, про надання бензину, мисини та масла для мотокоси на проведення заходів з благоустрою -1, про придбання мотокоси та бензокоси – 1, про громадські пасовища (зміна цільового призначення) та ненадання у приватну власність- 1 та 1 клопотання до Дмитрука Миколи Ілліча щодо придбання меблів, а саме шафи учнівської, крісла – груші та коврик-пазл для першого класу відповідно до Закону «Про освіту». Надіслано лист Козирю С.В., на той час кандидату в депутати по виборчому окрузі №184 від партії «Слуга Народу» щодо вирішення болючих питань на території старостинського округу.
На території організована співпраця між Бургунськими закладом повної загальної середньої освіти, закладом дошкільної освіти, закладами культури (клуб, бібліотека). Тісно співпрацюю з усіма структурними підрозділами виконавчого комітету сільської ради. Приймаю участь у всіх заходах, які проводяться на території старостинського округу, та заходах, які відбувалися на території Тягинської сільської ради.
Було залучено спонсорів до привітань дітей в Бургунський ЗПЗСО на свято Першого дзвоника та Нового року. Також придбано стінку в перший клас, сплачено кошти за хліб у їдальні та забезпечено заклад дровами. Бургунський ЗДО забезпечено дровами, придбано подарунки до Дня захисту дітей та Новий рік. Також домовлялись про забезпечення автобусом для участі учасників художньої самодіяльності в заходах до Дня Незалежності України на території Ольгівського старостинського округу.
Організовувала та проводила роботу по благоустрою на території старостату та інформувала про його результати виконавчий комітет Тягинської сільської ради. Протягом року проводились такі роботи по благоустрою, а саме:
– скошування трави по узбіччю доріг населеного пункту;
– скошування трави навколо кладовища та на центральних алеях кладовища;
– обкошування території Бургунських ЗПЗСО, ЗДО, сільського клубу, центр села та адмін. приміщення колишньої сільської радита місць загального користування;
– проведено косметичний ремонт пам’ятника біля сільського клубу;
– проводився «Місячник по благоустрою»;
– приймали участь в озеленені, а саме: висадці дерев на території старостинського округу та висаджені квітів біля арки при в’їзді до села;
– прибирання узбіччя траси та історичної пам’ятки Катериненський міст;
– залучались до прибирання території села особи, які направлялися до виконання громадських та суспільно корисних робіт;
– постійно вивозиться побутове сміття;
– вивозиться сміття з території кладовища;
– проведено ямковий ремонт по вул.Садовій та вул.Центральній (за кошти Тягинської сільської ради на загальну суму 75 тис. грн.);
– проведено ямковий ремонт струменевим методом дороги від траси державного користування до села Бургунка(за кошти Тягинської сільської ради);
– побудовано пандус та відремонтовано відкоси та цоколь в приміщенні ФПу;
– відремонтовано вікна на другому поверсі адмін.приміщення колишньої сільської ради та їдальні, а також відремонтовано дах на їдальні (працівниками КП «Байкал»);
Ведеться співпраця з КП «Байкал» щодо забезпечення цілодобового та безперебійного постачання питної води населенню та всім бюджетним закладам на території старостату. За рік комунальним підприємством:усунуто 15 поривів центральної водо мережі; двічі проведено ремонт башт Рожновського; встановлено три нові засувки та виготовлено (зварено) драбину для доступу до куполу башти.
Спільно з керівництвом комунальним підприємством постійно проводиться робота, щодо недопущення заборгованості населення за послуги водопостачання та контроль за водопровідною мережею на наявність поривів з метою недопущення втрат води. Станом на 31.21.2021 року заборгованості по податкам, заробітній платі та сплаті за воду немає.
Приділяла увагу самоосвіті. Пройшла відбір на курс з навчання для старост громад в рамках проєкту Інституту Політичної Освіти «Посилення місцевої демократії», пройшла тренінг Школи Сталого Розвитку Громад, який проводила громадська організація «Перспектива 2020»,на тему: «Соціальне проєктування. Розробка власних проєктів», а також приймала участь у семінарах, які проводила Школа Місцевого Самоврядування («Дорожня карта реформ», «Як місцеве самоврядування розвиває економіку громади та підтримує бізнес», онлайн курс «Місцеве самоврядування та цифрова трансформація в Україні» та ін.).
Хочу висловити свою подяку всім, хто підтримує мене, дає поради, вносить пропозиції для покращення життя громади на території старостату. Найважливіше в своїй роботі вважаю – взаєморозуміння, співпраця та довіра мешканців старостату, депутатів, керівництва громади у спільному вирішенні проблем.
Староста Інна МАРИНЕЦЬ
ЗВІТ старости Ольгівського старостинського округу №3
Тягинської сільської ради за 2021 рік
Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту, староста звітує про свою роботу не менше одного разу на рік. Пропоную свій звіт про виконану роботу за 2021 рік.
У своїй роботі я керуюсь Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами України; виконую доручення Тягинської сільської ради, її виконавчого комітету та голови сільської ради; беру участь у пленарних засіданнях сільської ради, засіданнях її постійних комісій та виконавчого комітету; вношу пропозиції на засіданнях виконавчого комітету, що стосуються інтересів жителів Ольгівського старостинського округу; інформування населення здійснюється на дошках оголошень та через офіційну сторінку Ольгівського старостинського округу у фейсбуці.
В приміщенні старостинського округу ведуть прийом: діловод, соціальний працівник, інспектор з охорони громадського порядку, бухгалтер та директор комунального підприємства «Скіф». Працюють: директор Будинку культури, художній керівник за сумісництвом, прибиральник , робітник з благоустрою.
На 01.01.2022 рік загальна кількість населення становить – 1043 чол., з них: дошкільного віку – 65, шкільного – 154, працездатного віку – 561, пенсійного – 274.
На території округу знаходиться три освітніх заклади: – Ольгівський заклад повної загальної середньої освіти; – комунальний заклад «Ольгівський науковий ліцей-інтернат» Херсонської обласної ради; – Ольгівський заклад дошкільної освіти. Медична допомога населенню надається сімейним лікарем Ольгівської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.
Ведуть свою діяльність 5 фізичних осіб підприємства, зареєстровано 6 фермерських господарств.
На початку року проведена перезакладка на 5 років погосподарських книг, видано 573 довідки різного характеру, 160 – додатків №13 (реєстрація місця проживання), 19 – довіреностей, 251 – лист, здійснено 35 нотаріальних дій, оформлено 104 субсидії та 54 інших соціальних допомог, розглянуто 4 звернення громадян, три з яких вирішено позитивно і на одне надано роз’яснення.
Рік було розпочато з впорядкування робочих місць соціального працівника та діловода: спонсори передали на користування два монітора та один принтер зі сканером, Тягинська сільська рада придбала процесор, в результаті надання послуг в окрузі здійснюється в програмах: «Соціальна громада» та «Реєстрація територіальної громади».
На початку року велася робота по налагодженню водопостачання, розрахунку, обґрунтування та встановлення тарифів. Для підвищення якості водопостачання було зроблено аналіз роботи комунального підприємства та розроблено план заходів. Комунальним підприємством «Скіф» було відремонтовано три насоса та два із них встановлено. Починаючи з квітня, почали поступово здійснювати заплановані заходи: – складалися акти обстежень домогосподарств (на наявність заборгованості, обліку проживаючих та підсобного господарства, лівих врізок ), роздавалися повідомлення про наявність боргу; – розроблялася реструктуризація по боржникам; – виготовлено «триногу», придбано трос для спуску насоса, замінено глибинний кабель; -усунули 8 поривів, замінили в мережі водопостачання труби по вул. Миру та Набережній (4 метри); -на башті Рожновського – 18 метрів труби; – для роботи бухгалтера придбано комп’ютер, принтер зі сканером; – відкрито розрахунковий рахунок для споживачів; -погашено борг за оплату ЄСВ на фонд оплати праці (13 000 грн.); -укладено договір про надання платних послуг з Каховською міжрайонною державною лабораторією Державної служби України, проведено лабораторні дослідження та оплачено 2424 грн. (показники аналізу води гарні); – отримано рішення виконавчого комітету про дозвіл на проведення земляних та ремонтних робіт на землях загального користування села Ольгівка з метою проведення відключень боржників від центральної водомережі. -в с. Вірівка для подачі води встановили регулятор часу і в цілях економії в 2022 році буде скорочено працівника, який вручну включав /виключав подачу води (після виплати заборгованості за невикористані відпустки 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020рр).
В межах благоустрою було проведено двохмісячник, під час якого прибиралися стихійні сміттєзвалища, під’їзди до села та узбіччя трас. Спочатку були залучені тільки працівники старостату та комунального підприємства, потім поступово почали приєднуватися небайдужі жителі села, і згодом «проснулася» активна молодь, яка в подальшому збирала громаду на прибирання парку та казкової галявини. За сезон організовано близько п’ятнадцяти суботників, чистих четвергів та толок: біля пам’ятника загиблим воїнам, вздовж узбіччя доріг, біля залишених без господарів будинків, на центральній площі села, на кладовищі, на казковій галявині. Тягинською сільською радою на благоустрій було виділено по 50 літрів бензину та дизельного палива, 50 саджанців дерев, які висаджено активними громадянами села разом з учасником бойових дій в Афганістані. До прибирання села залучалися жителі села, підприємці та фермера, які щедро надавали і техніку, і паливо на покіс трави та вивіз сміття (в результаті зекономлено 45 л. дизпалива). В приміщенні старостату своїми силами зроблено косметичний ремонт.
Культурні заходи проводилися з дотриманням карантинних обмежувань. На святкування ювілею села, що припадає на День Незалежності України, призи надала Тягинська сільська рада і подарувала сертифікат на 20 000 грн (вже замовлено подарунок, очікуємо на комплект з 2-х акустичних систем). До інших свят залучалися ФОПи та ФГ, які надавали призи на конкурси, солодощі для Дня захисту дітей та Дня людей похилого віку. Тягинська сільська рада придбала новорічні подарунки діткам Ольгівського ЗДО та 1 класу Ольгівського ЗПЗСО, вісьмома фермерами закуплено подарунки для всіх учнів школи.
В поточному році Тягинською сільською радою виділено 75 000 грн на ямковий ремонт доріг. Ремонт виконано по вул. Миру, Молодіжна, Шкільна.
Староста Тетяна ГАНДЗЮК
Звіт старости Львівського старостинського округу № 2
Тягинської сільської ради за 2021 рік
Згідно зі статтею 54-1, пунктом 6 Закону України „Про місцеве самоврядування в України”, староста звітує перед сільською радою та жителями старостинського округу про свою діяльність не рідше одного разу на рік.
Виконуючи вимоги цього закону щодо щорічного звітування старости про виконану роботу пропоную звіт про роботу старостинського округу за 2021 рік.
За посадою я є членом виконавчого комітету Тягинської сільської ради, представляю інтереси жителів села Львове. Сприяю підготовці документів, що подаються до Тягинської сілської ради та виконавчого органу, виконанню на території округу сільської ради Програми соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням сільської ради.
Чисельність населення села на 01.01.2022 року складає 1969 осіб, із них: дошкільнят – 107 осіб, дітей шкільного віку – 253, пенсіонерів –515, осіб працездатного віку – 1094.
У 2021 року Львівський старостинський округ №2 здійснював ведення реєстру територіальної громади, за цей період було зареєстровано місце проживання – 12 особи, знято з реєстрації – 19 осіб.
По Львівському старостинському окрузі за минулий рік померло – 34 особи, народилось -14 осіб.
На території працює 3 підприємства, а саме: ТОВ «АВЕ», ТОВ «ЮТС», ТОВ «Стронг». Також питому вагу в сплаті податків відіграють фізичні особи підприємницької діяльності чисельність яких складає 18 осіб.
В селі працює одна школа Львівське ЗПСЗО 197 дитини, а також функціонує дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) , де виховується 49 дітей.
Медична допомога населенню села Львове надається Львівською сільською амбулаторією та Бермславська міська лікарня.
Для розвитку культури і духовності в селищі працюють заклади культури: будинок культури та філія бібліотеки.
Як староста, брав участь у всіх пленарних засіданнях Тягинської сільської ради, її виконавчого комітету та в нарадах різного спрямування, де представляю інтереси мешканців села. Виконую доручення сільської ради, її виконавчого комітету та сільського голови, інформую їх про виконання доручень, здійснюю прийом громадян.
Прийом громадян відбувається згідно затвердженого графіка особистого прийому громадян. У поточному періоді проведено 19 особистих письмових прийомів, Прийнято на особистому прийомі 82 громадянина, з питань, які розглядались на прийомі більшість задоволено.
Одним з показників роботи є листування у різні інстанції. Показово, що у звітному році кількість вихідної кореспонденції склала 89 листа. вхідної кореспонденції – 73 листів.
Як один із напрямків роботи надання адміністративних послуг населенню є видача довідок, в межах наданих повноважень, так всього в 2021 році видано 1172 довідок.
Звернулися за отриманням характеристик з місця проживання для представлення до різних організацій 27 особи.
Вчинено нотаріальних дії за 2021 рік довіреності – 96, (прирівняних до нотаріальних), посвідчено нотаріальних документа – 85.
В 2021 році прийнято документів для оформлення субсидії на комунальні послуги від125 мешканців села.
Протягом 2021 року на території селища було виконано наступні заходи:
– почато частковий поточний ремонт центрального водогону до села
– підтримувався задовільний санітарний стан на території села, проводились заходи по обкосу карантинних трав, вирубки сухих дерев, чагарників, в належному стані підтримувалась братська могила розташована по вул. Нова;
- Проведено ямковий ремонт 763 м2 за спонсорську допомогу по вулицях Новій, Магістральній, Робоча, Кустарна, Мисливська,Херсонська, Південа старостинського округу.
Звітній період видався вкрай нелегким з того що планувалось зробити, зроблено вкрай дуже мало.
Але не зважаючи на всі труднощі, які виникли переді мною на першому році роботи на посаді старости, я впевнений, що мене почують, керівництво об’єднаної територіальної громади не залишить нас на самоті та зверне увагу на наші проблеми.
Звітуючи сьогодні перед вами про свою роботу, сподіваюсь на те, що в обговоренні звіту, даючи об’єктивну оцінку роботи старости, внесете конкретні пропозиції щодо вдосконалення діяльності в подальшому.
Хочу подякувати за довіру, за підтримку і співпрацю всім жителям селища та керівництву територіальної громади.
Староста Василь ГАЛУЗА
Звіт старости Високівського старостинського округу №1
Тягинської сільської ради за 2021 рік
Згідно ст..54 пункту 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я звітую перед сільською радою та жителями старостинського округу про виконану роботу за 2021 рік.
До складу Високівського старостинського округу №1 входить п»ять населених пунктів ; села Високе,Львівські Отруба,Таврійське,Матросівка,Вірівка.
Загальна площа території становить 10740 га в тому числі ріллі 9660 га,чисельність населення на 01.01.2021 року складала 1459чол. , із них дошкільнят 61чол ,дітей шкільного віку 175чол,пенсіонерів 566 чол,осіб працездатного віку657 чоловік.
На території працює підприємство СТОВ «Берегиня»,яке займає найбільшу питому вагу використання земель сільськогосподарського призначення, 17 фермерських господарств та 770 одноосібних господарств,які являються основними платниками податків до бюджету Тягинської сільської ради.
В селі Високе працює ЗОШ 1-111 ступенів де навчаються 140 дітей,дошкільний навчальний заклад «Золотий ключик» де виховуються 42 дитини.
Медичну допомогу населенню надає Високівська амбулаторія в якій працює лікар та 2 фельдшера,робочі місця яких ми зможемо зберегти тільки з допомогою додаткового фінансування Тягинської сільської ради.
Для розвитку культури та духовності в селі Високе працює клуб та бібліотека.За минулий рік було проведено такі заходи:
-до Дня соборності
-виставка до Дня Героїв Небесної Сотні
-організована фотозона до Дня Світлого Христового Воскресіння
-св»ятковий концерт до дня 8 Березня
-проведено концерт до Дня Незалежності України
-проведення св.»яткового Новорічного концерту
Як староста я брав участь у всіх засіданнях виконавчого комітету Тягинської сільської ради,де представляю інтереси мешканців округу.
Виконую доручення сільської ради,її виконавчого комітету та сільського голови.Інформую їх про виконання доручень та виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку округу,здійснюю прийом громадян.
Прийом громадян відбувається згідно затвердженого графіку особистого прийому.
У поточному році проведено 22 особистих прийоми.
.Письмових звернень та запитів про доступ до публічної інформації надійшло від 9 громадян.По всіх зверненнях надано відповіді,або прийнято відповідні рішення.Майже 96% звернень вирішується позитивно на користь заявника.Ряд питань не можуть вирішуватись на їх користь відповідно до вимог чинного законодавства,про що заявникам надано роз’яснення.
За характером порушених у зверненнях питань головне місце займають питання комунальної та соціальних сфер,капітальний ремонт доріг,водопровідних мереж,зовнішнє освітлення.
Одним з показників роботи є листування в різні інстанції для вирішення проблем сіл.Показово,що це не просто листування а воно приносить конкретні,позитивні результати для громади.За неодноразовими зверненнями до депутатів обласної ради (та написанням робочих проектів зданих в обласну раду)було виділено 460000 гривень для встановлення двох башт Рожновського в селі Високе.
Меценатами,які працюють на території старостинського округу, було придбано два водяних насоси,труби та кабелю на суму 45000 гривень.В школу придбано два ноутбуки, кухонне та спортивне приладдя на суму 41000 гривень.До новорічних свят придбано подарунки дітям старостинського округу.
Виділено 4000 гривень для поїздки дітей в м.Нова-Каховка на відкриття «Парку Юрського періоду»,проведено виставу цирку «Шапіто» на суму 10000 гривень,надано матеріальну допомогу на святкування Новорічної ялинки в районному будинку культури інваліду-колясочнику,придбано одну інвалідну коляску в село Вірівка.
На протязі 2021 року здійснювалось надання адміністративних послуг населенню та актів різноманітного характеру громадянам,в межах наданих повноважень.
Всього видано 695 довідок,прийнято документів для оформлення субсидії на комунальні послуги 47 ,вчинено нотаріальна дій 72 ,передано заяв на отримання допомоги від учасників АТО 10 ,складено 20 актів обстеження матеріально-побутових умов сімей ,видано характеристик до різних організацій 17 ,прийнято заяв на видачу допомоги дітям інвалідам 4.
З метою профілактики правопорушень адміністративного законодавства серед населення проводиться постійна роз’яснювальна та попереджувальна робота. Складено та передано на розгляд адміністративної комісії три протоколи на порушників.
Протягом 2021 року було виконано наступні заходи:
– підтримувався задовільний санітарний стан на території сіл,проводились заходи по обкосу карантинних трав,вирубка сухих дерев,чагарників, в належному стані підтримувалась Стелла «Загиблим воїнам ВВВ» розташована по вул..Центральна, братських могил та цвинтарів сіл округу.
– постійно здійснюється моніторинг за дотриманням на території старостинського округу санітарного стану сіл,ведеться контроль за своєчасним вивезенням сміття,ліквідація стихійних звалищ,виділення та обладнання місця для збору та сортування сміття від населення.
-проведення поточного ремонту дороги по вул.. «Південна» (підсипка щебеню в кількості 100 тон.за рахунок меценатів)
-проведено поточний ремонт асфальтованого покриття доріг по вул..Шкільна та Зелена (за рахунок бюджету 70000 грн.)
-постійне проведення «Чистих четвергів» та дня «Велике прибирання»
-висадка дерев у парку та проведення його культивації
-побудовано пандус біля Високівської амбулаторії
Я хочу подякувати сільському голові за нашу співпрацю,за допомогу у вирішені питань нашого округу,всім хто мене підтримує,дає поради,вносить пропозиції по покращенню життя громади а не просто критикує.
Висловлюю велику надію на тісну співпрацю з одноосібниками,сільгоспвиробниками та надіюсь на їх допомогу і словом,і ділом для того,щоб зробити наші села ще кращими.
Староста Олександр ПІХОЦЬКИЙ