Пам’ять жива

Відкрийтесь, небеса!

Зійдіть на землю!

Всі українські села, присілки, хутори,

Повстаньте всі, кому сказали: вмри!

Засяйте над планетою, невинні душі!

Зійдіть на води й суші,

Збудуйте пам’яті невигасний Собор!

…Це 22-й рік…

…Це 32-й рік…

…Це 33-й рік…

…Це 46-й рік…

Голодомор, Голодомор, Голодомор!…

Серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу, особливе місце займає Голодомор 1932-1933 років. Внаслідок зумисних дій комуністичної влади впродовж декількох років Україна втратила близько 10 мільйонів життів. З огляду на масштаби, жорстокість і цинізм здійснення Голодомору, історія сучасної Європи не має аналогів подібних злочинів. У мирний час і за сприятливих природно-кліматичних умов від голоду загинули мільйони людей.

Щороку у четверту суботу листопада, що є Днем пам’яті жертв голодоморів, в Україні проходять масові заходи із вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору 1932-1933 років.

27 листопада 2020 року о 8.30 год. представники апарату сільської ради, дошкільного навчального закладу, Тягинського ЗПЗСО, культури зібрались на місці масового поховання жертв голодомору 1932-1933 рр., щоб вшанувати пам’ять невинно убієнних.

Шановна громадо! 28 листопада о 16.00 год. в день пам’яті, кожен, запаліть на підвіконні свою свічку пам’яті, щоб її бачили зорі – душі померлих і схилімося в скорботному доземному уклоні перед пам’яттю жертв страшного голодомору і нехай мертві не судять нас живих за черствість душ.