Свято рідної мови

Кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодих поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури, все більше яскравих, культурних проектів, зокрема фільмів, книжок, завойовують серця шанувальників. І сьогодні українська мова і культура – це креативна, динамічна субстанція, яка активно розвивається та доносить цікаві і непересічні смисли до всього світу.

Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови.

День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності, повідомляє Укрінформ.

21 лютого 2020 року  о 12.30 годині в приміщенні Тягинського закладу повної загальної середньої освіти відбулося «Свято рідної мови», до Міжнародного дня рідної мови, проведене вчителем української мови Гайдученко Н. М. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. На святі звучали гарні пісні про мову, вірші, інсценізації творів українських письменників.

На свято були запрошені і фольклорний ансамбль «Сузір’я» з ліричною піснею «Розпустили кучері дівчата», присвячена тематиці кохання у творах.