Свято Івана Купала

Івана Купала — це день літнього сонцевороту, що тепер сходиться з християнським святом Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана, 24-го червня за старим календарем, або 7-го липня — за новим.

Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами та піснями.

З давніх-давен в Україні дівчата й хлопці виходять із села з радісними співами, розкладають вогнища на горі, або десь у лісі поблизу ріки, танцюють навколо того вогнища й стрибають через вогонь. Дівчата ще співають ворожбицьких пісень і за різними прикметами примічають, чи здійсняться їхні сердечні бажання. Ранком до сходу сонця вмиваються «іванівською» росою на красу. В Карпатах дівчата оперізуються перевеслом з пахучих трав, із тих самих трав плетуть вінки й кладуть собі на голови.

05 липня 2019 року о 9.00 годині з учасниками художньої самодіяльності сільського Будинку культури, хореографічного колективу «Юність» провели майстер-клас по плетінню купальських віночків. Діти на місцевій галявині рвали квіти та за схемою виготовляли свої власноруч зв’язані вінки.

18.00 годині  фольклорний ансамбль «Сузір’я» організовано зійшлися на купальські посиденьки « Ой на Івана та й на Купала…». На яких співали місцеві пісні до свята, обговорювали звичаї та обряди цього дійства. Прослуховували обрядові пісні різних регіонів.